شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۶

واشنگتن ۵۰۰۰ ماسک پوسیده به ایالت آلاباما ارسال کرد

ماسک‌های سوپاپ‌دار ۹۵ N

مقامات ایالت آلاباما اعلام کردند که دولت آمریکا ۵ هزار ماسک پوسیده و تاریخ مصرف گذشته برای استفاده در بیمارستان‌ها به این ایالت ارسال کرده است.

به گزارش قدس آنلاین، مقامات شهر «مونتگومری» در ایالت آلاباما گفتند که هزاران ماسک پزشکی که هفته پیش از انبار ملی آمریکا به این منطقه ارسال شده، پوسیده و تاریخ گذشته هستند.

به گزارش پایگاه خبری «هیل»،‌ «کریستی تورنتون» از مدیران مدیریت بحران ایالت آلاباما گفت که بسته ۵۸۸۰ عددی ماسک‌هایی که به این ایالت ارسال شده خراب هستند چون پوسیده شده‌اند و تاریخ انقضای این ماسک‌ها به سال ۲۰۱۰ باز می گردد.

ایالت‌های دیگر آمریکا نیز از خراب و فاسد بودن تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیمارستان‌ها که از انبار ملی آمریکا ارسال شده بود خبر دادند.

«گاوین نیوسام» فرماندار ایالت کالیفرنیا گفت ۱۷۰ دستگاه اکسیژنی که از انبار ملی به شهر «لس‌آنجلس» ارسال شده‌اند شکسته بودند.

در پی کمبود ماسک و تجهیزات حفاظتی در آمریکا، «جرد پولیس» فرماندار ایالت «کلورادو» در غرب این کشور از مردم این ایالت خواست تا از ماسک‌های خانگی خود یا با روسری اقدام به بستن دهان و بینی خود کنند. (جزئیات بیشتر)

وی در کنفرانس خبری گفت: «شهروندان کلورادو هنگام بیرون رفتن از ماسک‌های پارچه‌ای غیرپزشکی یا روسری استفاده کنند. آنها باید دهان و بینی خود را بپوشانند. سپس زمانی که به خانه بازگشتند این ماسک‌ها را با آب گرم بشورند.»

انتهای پیام/.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.