یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰

روایت محسن رضایی از نقشه منافقین برای حمله به بیت امام /دعای همیشگی سردار سلگی از زبان همسرش

محسن رضایی

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام شهید سلگی را یک عارف مجاهد و انسانی متشرع دانست و گفت: سردار حاج میرزامحمد سلگی در بسیاری از عملیات های جنگی نقش مهمی و تأثیرگذاری ایفا کرده است.

قدس آنلاین: محسن رضایی شامگاه شنبه ۱۶ فروردین در آیین مجازی بزرگداشت سومین روز شهادت سردار حاج میرزا محمد سلگی در همدان، اظهار کرد: لازم بود برای ادای دین به این شهید بزرگوار به همدان می آمدیم اما به علت رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای سلامتی مردم و کاهش فشار سنگین بر روی دوش مجاهدین سلامت در بیمارستان ها این امر انجام نشد.

وی ضمن عرض تبریک و تسلیت شهادت مظلومانه حاج میرزا محمد سلگی افزود: سردار سلگی فرمانده غیرتمند و سرافراز گردان ۱۵۲ حضرت ابوالفضل(ع) تیپ انصارالحسین(ع) استان همدان بود و در اواخر جنگ به ریاست ستاد لشگر انصارالحسین(ع) هم منصوب شد و در هشت سال دفاع مقدس مسئولیت های مهم و متفاوتی بر عهده داشت.

وی با بیان اینکه سردار سلگی به علت لیاقت، شایستگی و شجاعت خود از یک رزمنده عادی به یک سردار بزرگ تبدیل شد، گفت: در سال های آخر دفاع مقدس جنگ به بن بست رسیده بود و سه سال ما حمله می کردیم اما ۱۰ تا ۲۰ درصد موفقیت نداشتیم و سپس عملیات بسیار خطیر و با ریسک بالای والفجر ۸ را در فاو طراحی کردیم.

رضایی با بیان اینکه ۶۰ هزار نفر باید از یک رودخانه عریض عبور می کردند، افزود: چندین شبانه روز می جنگیدیم، دشمن از بعضی مناطق ناامید شده بود و نیروهای خود را به منتهی الیه خلیج فارس، ام القصر برد که آتش ما کمتر به آنجا می رسید و بعد از چند روز گردان ۱۵۲ ابوالفضل(ع) به آنجا فرستاده شد و در آنجا سردار سلگی نگذاشت که فاو سقوط کند و همه می دانیم که پیروزی در فاو نقش مهمی در کل جنگ داشت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه شهید سلگی در عملیات ماهوت از هر دو پا جانباز شد، اضافه کرد: البته او پس از درمان به جبهه ها بازگشت و در منطقه چهارزبر کرمانشاه مستقر شده بود و ما از سردار سلگی خواسته بودیم که به خرمشهر بیاید چرا که خرمشهر در روزهای آخر جنگ تقریباً در حال سقوط بود و عراق دوباره جاده خرمشهر- اهواز را قطع کرده بود و ما نیاز داشتیم که نیروهایی که در سمت غرب و شما غرب بودند را به جنوب بیاوریم. در آن زمان منافقان با یک نقشه هولناک به دنبال حمله بودند تا به بیت امام برسند اما سردار سلگی مقاومت کرد تا سردار شهید همدانی، مظاهری و سالکی به او رسیدند و جلوی نفوذ مجاهدین خلق به کرمانشاه را گرفتند.

دعای همیشگی حاج میرزا محمد سلگی

آرزو سیف شامگاه شنبه ۱۶ فروردین در آیین مجازی بزرگداشت سومین روز شهادت حاج میرزا محمد سلگی در همدان، با بیان اینکه شهادت همسر مهربان و با وفایم را به محضر امام زمان(عج) و نایب بر حقشان مقام معظم رهبری تبریک و تسلیت عرض می کنم، اظهار کرد: حاج میرزا محمد سرباز رهبر بود و همیشه بر ولایتمداری تأکید داشت و توصیه می کرد که گوش به فرمان و همگام رهبر باشید.

بنابر گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه حاج میرزا مصداق شعر «بیا همچون شهیدان بیکران باش و فکر دردهای دیگران باش» بود، افزود: حاج میرزا جان خود را فدای رهبر و مردم‌ می کرد و تا آخرین نفس دغدغه انقلاب و نظام را داشت و همیشه اینگونه دعا می کرد که خدایا کمک کن که اگر در صف شهدا غایبم در صف پیام رسانان راهشان غایب نباشم.

همسر شهید سلگی با بیان اینکه خوشا به سعادت حاج میرزا که به یاران شهیدش پیوست، امیدوارم که دست ما را هم در آخرت بگیرد و شفاعتمان کند، خاطرنشان کرد: از مردم ولایتمدار و شهیدپرور استان همدان، کادر پرستاری بیمارستان شهید بهشتی، برادران زحمت کش سپاه و بسیج و استاندار تقدیر و تشکر می کنم که در این شرایط بحرانی و سخت در غم ما شریک بودند.

وی با تشکر از پیام دلنشین رهبر معظم انقلاب اسلامی مطرح کرد: پیام تسلیت مقام معظم رهبری برای من و فرزندانم قوت قلبی شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.