یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱

جزئیات پروتکل بهداشتی مجلس برای برگزاری نشست علنی/ وزرای کشور و بهداشت سه شنبه به مجلس می‌روند

مجلس

عضو هیأت رئیسه مجلس از حضور وزرای کشور و بهداشت و رئیس سازمان برنامه و بودجه در جلسه روز سه شنبه مجلس برای ارائه گزارش به نمایندگان خبر داد.

قدس آنلاین: اکبر رنجبرزاده ، با اشاره به نشست امروز هیأت رئیسه مجلس گفت: در این جلسه که بعد از نشست هیأت رئیسه با روسای کمیسیون‌های تخصصی برگزار شد نحوه برگزاری جلسات علنی مجلس در روزهای سه شنبه و چهارشنبه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در جلسه امروز بنا بر این شد که استفاده از دستکش و ماسک برای همه نمایندگان به منظور حضور در جلسات علنی مجلس در روزهای سه شنبه و چهارشنبه الزامی است و همه باید پیش از ورود به ساختمان مجلس ماسک و دستکش داشته باشند.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: هم چنین پیش از ورود نمایندگان به صحن تب آنها چک می‌شود و چنانچه نماینده‌ای تاکنون تست کرونا نداده باشد، به هنگام ورود به مجلس در روز سه شنبه از وی تست کرونا گرفته خواهد شد.

رنجبرزاده خاطرنشان کرد: همچنین در جلسات روزهای سه شنبه و چهارشنبه صندلی‌های مجلس با فاصله بیش از یک متر تعبیه خواهد شد و برای این منظور از فضاهای خالی جلو و انتهایی مجلس استفاده می‌شود و البته تعدادی از نمایندگان هم در جایگاه تماشاچیان حضور خواهند یافت.

وی افزود: در روز سه شنبه عبدالرضا رحمانی و سعید نمکی وزرای کشور و بهداشت و همچنین محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و نیز نماینده قرارگاه نیروهای مسلح در ارتباط با بیماری کرونا در جلسه علنی مجلس حضور پیدا خواهند کرد و گزارشات کاری خود را به نمایندگان ارائه خواهند کرد.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: در این جلسه وزیر بهداشت از آخرین اقدامات برای مقابله با ویروس کرونا خواهد گفت و وزیر کشور نیز گزارش خود را درباره عملکرد استانداران چه در ماجرای خدمات رسانی به سیل زدگان در استان‌های سیل زده و چه درباره عملکرد استان‌های مختلف در باره مقابله با ویروس کرونا به نمایندگان ارائه خواهد کرد.

رنجبرزاده خاطرنشان کرد: هم چنین رئیس سازمان بودجه نیز به نمایندگان خواهد گفت که چه تدابیری در صورت تداوم قرنطینه برای مشاغل مختلف و همچنین شهروندان و بسته‌های حمایتی خواهد داشت و نماینده قرارگاه نیروهای مسلح نیز گزارش عملکرد این قرارگاه در مقابله با ویروس کرونا را ارائه خواهد کرد.

وی گفت: همچنین در جلسه امروز مقرر شد تا در صورت موافقت نمایندگان، به مدت دو هفته وکلای ملت به خانه هایشان نروند و در مجلس حضور داشته باشند تا جلسات کاری به صورت مستمر برگزار شود. 

وی در پایان گفت: علاوه بر این در نشست علنی روز چهارشنبه جلسه رأی اعتماد به کاظم خاوازی وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.