دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵

صادرات ۸۰۹ هزار تن کالا از پایانه مرزی دوغارون به افغانستان

ناظر گمرکات خراسان رضوی

مدیر پایانه مرزی دوغارون تایباد گفت: پارسال ۸۰۹ هزار و ۶۸۵ تن انواع کالا با ۳۴ هزارو ۲۸۳ دستگاه کامیون ترانزیتی از پایانه مرزی دوغارون شهرستان تایباد به افغانستان صادر شد.

به گزارش قدس آنلاین، کریم نوایی نظامی افزود: سال گذشته واردات کالا از سمت کشور افغانستان به این پایانه ۲۸ هزار و ۲۸۷ تن کالا با ۱۷۷ دستگاه بود.

وی ادامه داد: همچنین در سال ۹۸ افزون بر ۳۰ هزار و ۴۳۴ تن کالا با هزار و ۵۲۸ دستگاه کامیون به سمت این کشور ترانزیت خروجی انجام شد.

نوایی نظامی  تصریح کرد: هرات یکی از مهمترین بازارهای کشور افغانستان است که با نقطه صفر مرزی و منطقه ویژه اقتصادی دوغارون ۱۲۰ کیلومتر فاصله دارد.

وی انواع مصالح ساختمانی، میلگرد، بنزین و گاز مایع را از مهم ترین اقلام صادراتی به افغانستان اعلام کرد و گفت: پایانه مرزی دوغارون دروازه طلایی برای تجارت و ترانزیت کالا و یکی از پرترددترین معبرهای زمینی کشور در بخش کالا و مسافر است.

وی به جایگاه پایانه مرزی دوغارون از نظر ترانزیت و صادرات انواع کالا اشاره کرد و افزود: این پایانه رتبه پنجم ترانزیت خروجی و رتبه سوم صادرات را در بین پایانه های خروجی کشور دارد و ۹ درصد از سهم صادرات کشور را از آن خود کرده است.

نوایی نظامی ادامه داد: در بخش مسافری روزانه بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر شامل راننده، مسافر و کارکنان بخش های مختلف اداری و خدماتی در این پایانه تردد دارند و سالانه بیش از یک میلیون مسافر از طریق معبر رسمی دوغارون وارد دو کشور ایران و افغانستان می شوند.

منبع: صداوسیما

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.