سه‌شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹

پزشکان مشهدی در شرایط کرونا روزانه ۲۵۰۰ مشاوره پزشکی رایگان ارائه می‌کنند

مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی

پزشکان مشهدی شامل عمومی و متخصص در شرایط کرونا، روزانه حدود دو هزار و ۵۰۰ مشاوره پزشکی به صورت تلفنی و رایگان به مردم ارائه می‌کنند.

به گزارش قدس آنلاین، مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی با بیان این مطلب افزود: سامانه مشاوره تلفنی پزشکان متخصص مشهدی با عنوان "مردم و سلامت، پاسخگویی کرونا" توسط این نهاد در نیمه اسفند سال گذشته راه اندازی شده است.
 دکتر سروش احمدی افزود: این اقدام با هدف پیشگیری از مراجعه غیر ضروری بیماران به مراکز درمانی صورت گرفته تا مردم در خانه بمانند و بدین طریق  پزشکان به صورت تلفنی و غیر حضوری به بیماری و مشکلاتشان رسیدگی می‌کنند.
وی اضافه کرد: در این راستا اکنون حدود ۲۰۰ نفر از  اعضای نظام پزشکی که بیشتر آنان پزشکان متخصص در رشته‌های مختلف پزشکی هستند به صورت داوطلبانه و رایگان به مردم خدمت می دهند.
مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی مشهد گفت: بیماران می‌توانند از طریق ادمین کانال "مردم و سلامت، پاسخگویی کرونا" به طور شبانه روزی ارتباط برقرار کرده و بیماری شان را مطرح کنند و بدین طریق امکان ارتباط با پزشک متخصص در رشته مرتبط با بیماری آنها فراهم می‌شود.
احمدی افزود: در حال حاضر بیش از ۷۰ هزار نفر عضو سامانه " مردم و سلامت، پاسخگویی کرونا" نظام پزشکی مشهد هستند و بدین طریق با جامعه پزشکی در ارتباط هستند.
نظام پزشکی کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد ۱۴ هزار عضو شامل پزشک متخصص، عمومی، دندانپزشک، داروساز و کارشناسان دارای پروانه مانند بینایی‌سنج، شنوایی‌سنج و فیزیوتراپ دارد که هفت هزار و ۸۵۰ نفر از آنها پزشک عمومی و متخصص هستند و دو هزار و ۸۵۰ نفر از این تعداد را پزشکان متخصص و فوق تخصص تشکیل می‌دهند.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.