سه‌شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲

استاندار:

محدویت‌های ورود به خراسان‌ رضوی پابرجاست

رزم حسینی

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه در راستای مبارزه با کرونا، سیاست‌های محدود کننده از جمله محدودیت‌های ورود به این استان پابرجاست، گفت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در زمینه فعالیت واحدهای صنفی کم ریسک از روزهای آینده، پروتکل‌های بهداشتی تهیه می‌کند.

به گزارش قدس آنلاین، علیرضا رزم‎حسینی در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا، ضمن قدردانی از کادر درمانی و مدیران دانشگاه‌های علوم پزشکی افزود: با توجه به گزارش‌های رسیده خراسان رضوی همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه سیاست‌های محدودکننده در راستای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در این استان ادامه خواهد داشت گفت: براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، محدودیت‌های خارج از استانی نیز همچنان به قوت خود باقی‌ است.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: بر اساس نظر پزشکان، کاهش تجمعات و قطع زنجیره انتقال کرونا در پیشگیری از مبتلا به این ویروس تاثیرگذار است.
وی در باره توزیع بسته‌های معیشتی نیز گفت: ۳۰۰ هزار  بسته معیشتی در این استان پیش‌بینی شده که بخشی از آن در اختیار جامعه هدف قرار گرفته و مابقی هم توزیع خواهد شد.
وی افزود: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مشاغل کم ریسک می‌توانند فعالیت خود را آغاز کنند که در این راستا دانشگاه علوم پزشکی مشهد پروتکل‌های بهداشتی مربوط به نحوه فعالیت این واحدها را با جزئیات مشخص می‌کند.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: نظارت بر اصناف برای اجرای پروتکل‌های ابلاغی از سوی دانشگاه علوم پزشکی، بر عهده اداره تعزیرات حکومتی، اصناف و پلیس نظارت بر اماکن خواهد بود.
رزم‌حسینی با تشکر از مردم استان برای رعایت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی به‌ویژه در روز طبیعت گفت: فرهنگ مربوط به رفتار اجتماعی باید توسط رسانه‌ها  تبلیغ شود تا مردم در خانه‌ بمانند.

منبع: استانداری خراسان رضوی

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.