سه‌شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶

افزایش ۱۰۰ درصدی استخرهای پرورش ماهی باخرز

استخر

در حال حاضر تعداد ۱۱۵ استخر پرورش ماهی گرم آبی و سرد آبی در شهرستان باخرز فعال است که این تعداد نسبت به سال زراعی گذشته ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش قدس آنلاین،مدیر جهاد کشاورزی باخرز گفت: از این تعداد استخر ۱۰۸ واحد پرورشی از نوع ماهی گرم آبی و هفت مورد دیگر سرد آبی است که توانسته برای افزون بر ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم در این شهرستان اشتغال ایجاد کند.

محمد دوستخواه احمدی افزود: از ابتدای امسال تا کنون بیش از ۳۰ هزار قطعه بچه ماهی از نوع گرم آبی و سرد آبی در استخرهای پرورشی این شهرستان رها شده اند.

وی به برداشت سالانه ماهی در این شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: سالانه بیش از ۱۱۰ تن ماهی گرم آبی و ۶۰ تن ماهی سرد آبی در شهرستان باخرز صید و روانه بازارهای هدف می شود.

او با بیان این که در حال حاضر سه استخر پرورش ماهی در این منطقه در حال ساخت است گفت: استخرهای پرورش ماهی این شهرستان در دو بخش مرکزی و بالا ولایت فعال است.

بیش از ۸۴ درصد جمعیت شهرستان باخرز به کشاورزی و دامپروری مشغول هستند و این شهرستان با بیش از چهار هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی زراعی و افزون بر پنج هزار هکتار باغ، هشت هزار بهره بردار در حوزه کشاورزی دارد.

شهرستان ۵۸ هزار نفری باخرز در فاصله ۲۲۰ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.