سه‌شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۸

موج دوم دشوارتر خواهد بود/ ۲۰۰ هزار نفر مبتلا می‌شوند

وزیر بهداشت عربستان

وزیر بهداشت عربستان از مرحله دشواری که طی روزهای آتی انتظار این کشور را درباره کرونا می کشد خبر داد و درباره رسیدن افراد مبتلا به ۲۰۰ هزار نفر هشدار داد.

قدس آنلاین: به گزارش روسیاالیوم، توفیق الربیعه وزیر بهداشت عربستان از مرحله دشواری که طی روزهای آتی انتظار این کشور را درباره کرونا می کشد خبر داد و درباره رسیدن افراد مبتلا به ۲۰۰ هزار نفر هشدار داد.

الربیعه گفت: مرحله آتی همانطور که خادم حرمین شریفین (ملک سلمان) گفته است، اوضاع دشوارتر خواهد شد. نتایج ۴ بررسی نشان می دهد که کرونا در عربستان حدود ۱۰ هزار تا ۲۰۰ هزار نفر را مبتلا خواهد کرد.

وی تاکید کرد: متاسفانه برخی مسئولیت پذیر نبوده اند ما به اقدامات اضافی برای حمایت از جامعه خود نیاز داریم.

وزیر بهداشت عربستان هشدار داد که در صورتی که به توصیه های بهداشتی توجهی نشود، شمار مبتلایان روند فزاینده ای پیدا خواهد کرد.

این مقام سعودی از اختصاص ۱۵ میلیارد ریال سعودی برای مقابله با کرونا هم خبر داد.

از سوی دیگر ساعاتی قبل، محمد العبد العالی سخنگوی وزارت بهداشت عربستان اعلام کرد که میزان رعایت نکات بهداشتی از سوی سعودی ها درباره کرونا فقط ۵۰ درصد است.

وی تجمع های انسانی در شهرهای سعودی را نگران کننده خواند و افزود: شمار متبلایان به کرونا در صورتی که شهروندان به دستورات بهداشتی توجه نکنند به صدها هزار نفر خواهد رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت ضمن هشدار درباره شیوع گسترده کرونا و از کنترل خارج شدن اوضاع، اعلام کرد: همه اقدامات در عربستان در زمینه مبارزه با کرونا ثمر بخش نبوده است اما برخی اقدامات ثمربخش بوده است اما مهم عدم رفت و آمد است و اینکه مردم در منازل خود بمانند در حالی که بر اساس گزارش ها و تحقیقات انجام شده فقط ۵۰ درصد به توصیه ماندن در منازل عمل کرده اند و تجمعات در مراکز تجاری نگران کننده است و نباید اینگونه باشد.

وی در نشست خبری تاکید کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۷۲ مورد جدید شناسایی شده است که شمار مبتلایان به ۲۷۹۵ نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت عربستان شمار فوتی را هم سه نفر و  در مجموع ۴۱ نفر دانست و اینکه از کرونایی ها ۴۳نفر دیگر بهبود یافتگان و شمار بهبودیافتگان به ۶۱۵ نفر رسیده است.

این در حالی است آمار امروز بیشترین در عربستان در مقایسه با روزهای گذشته محسوب می شود به طوری که در یکم آوریل ۱۵۷ مبتلا، دوم آوریل ۱۶۵ مبتلا، سوم آوریل ۱۵۴ مبتلا، چهارم آوریل ۱۴۰ مبتلا، پنجم آوریل ۲۰۶، ششم آوریل ۱۳۸ و هفتم آوریل یعنی امروز ۲۷۲ مبتلا داشته است.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.