چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴

آمادگی سپاه فارس برای اختصاص ۱۰ درمانگاه و ایجاد ۹ نقاهتگاه

سردار غیاثی

فرمانده سپاه فجر با اشاره به حضور فعال ۷۴ هزار بسیجی فارس در حوزه تامین سلامت مردم از اختصاص ۱۰ درمانگاه و ایجاد ۹ نقاهتگاه از سوی سپاه فارس برای کمک به مقابله با بیماری کرونا خبر داد.

قدس آنلاین: به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه،  سردار سیدهاشم غیاثی روز چهارشنبه ضمن بازدید از واحدهای تولید محصولات بهداشتی و درمانی از زحمات گروه‌های جهادی و بسیجیان در راستای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا تجلیل کرد.

فرمانده سپاه فجر استان فارس با بیان اینکه قرارگاه پدافند زیستی امام رضا (علیه السلام) سپاه فجر اقدامات موثری در راستای پیشگیری و درمان کرونا در استان فارس داشته است، اظهارداشت: با فعال شدن سه هزار و ۳۰۰ پایگاه مقاومت بسیج در سطح محلات تاکنون بیش از ۷۴ هزار نفر بسیجی بصورت فعال در فرآیند آموزش و آگاهسازی جامعه، رفع آلودگی و ضدعفونی اماکن و معابر شهرها، غربالگری افراد و تولید و توزیع محصولات بهداشتی مورد نیاز بکارگیری شده‌اند.

غیاثی با بیان اینکه درمانگاه بقیه الله (عج) سپاه بعنوان یکی از ۶ مرکز پایش بیماری کرونا در شیراز در حال فعالیت است، خاطرنشان کرد: بسیج جامعه پزشکی بعنوان قشر تخصصی حوزه سلامت در قالب انعقاد تفاهمنامه با دانشگاه علوم پزشکی اقدام به تشکیل تیم‌های مراقبت پزشکی کرده و بیش از ۷۷۵ نفر از اعضای این قشر برای حضور در عرصه مقابله با بیماری کرونا اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی با تقدیر از تلاش‌های کادر بهداشت و درمان استان فارس، خاطرنشان کرد: ۱۰ درمانگاه بسیج استان فارس برای کمک به مقابله با بیماری کرونا آمادگی دارند و همچنین پیش‌بینی‌های لازم برای ایجاد ۹ نقاهتگاه در صورت نیاز انجام شده است.

فرمانده سپاه فجر با اشاره به اینکه بسیج فارس و سازمان اطلاعات سپاه فجر برخورد قاطعی با موضوع احتکار اقلام بهداشتی و کارگاه‌های تولید محصولات بهداشتی غیراستاندارد داشته‌اند، گفت: از زمان بروز بیماری کرونا بیش از ۶۰ هزار لیتر الکل و ۱۴۵ هزار عدد ماسک توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کشف شده است.

غیاثی با بیان اینکه سپاه فجر تاکنون ۲۰ هزار بسته معیشتی و ۲ هزار بسته بهداشتی بین اقشار نیازمند استان فارس توزیع کرده است، خاطرنشان کرد: بیش از یک میلیون ماسک بهداشتی توسط پایگاه‌های مقاومت بسیج و با نظارت شبکه بهداشت تولید و در بین مردم توزیع شده است.

وی یادآور شد: سپاه فجر اقدامات بسیار خوبی نیز در راستای حل مشکلات کارگاه‌های تولیدکننده مواد ضدعفونی کننده داشته که در همین راستا یک کارخانه تولید ماده ضدغفونی کننده نیز در مرحله تولید آزمایشی قرار گرفته است.

فرمانده سپاه فجر استان فارس در دیدار با جمعی از اعضای گروه‌های جهادی بسیج ضمن تجلیل از روحیه جهادی و زحمات بسیجیان استان فارس، گفت: بدون شک ایثار و زحمات خالصانه بسیجیان در فرآیند مقابله با بیماری کرونا یکی از عوامل اصلی مدیریت و شکست این بیماری خواهد بود و این ایثار خالصانه هرگز از اذهان ملت ایران پاک نخواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.