جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳

سعادتمند: قهرمانی نباید به هیچ تیمی تقدیم شود

سعادتمند

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: با تقدیم کردن قهرمانی به هر تیمی کاملا مخالف هستم و مقابل این ایده بسیار غلط می‌ایستم.

به گزارش گروه ورزشی قدس آنلاین، به نقل از باشگاه استقلال، احمد سعادتمند، مدیرعامل باشگاه استقلال، اظهار داشت: وضعیت لیگ امسال نامشخص است و شیوع بیماری کرونا نه تنها ادامه مسابقات را در وضعیت فعلی ناممکن کرده بلکه امکان به پایان رساندن این مسابقات در ماه‌های آینده را هم زیر سوال برده است. هرچند همه مدیران، سرپرستان، سرمربیان و بازیکنان تیم‌های حاضر در لیگ این حق را دارند که نظر خود پیرامون وضعیت لیگ نیمه کاره‌ای که داریم، بیان کنند اما کسی اجازه ندارد نظر خود را نظر قطعی و تنها راه درست بداند. بنده بنا به درخواست هواداران عزیز استقلال در این مورد قطعا واکنش نشان خواهم داد.

او تاکید کرد: به عنوان مدیرعامل باشگاه استقلال تاکید می‌کنم مطلقا با اعلام پایان لیگ و قهرمانی تیم دیگر موافقت نخواهم کرد چرا که فاصله امتیازی و میزان بازی‌های مانده به نوعی است که قهرمانی هیچ تیمی مسجل نیست.

مدیرعامل باشگاه استقلال بیان کرد: در مورد سرنوشت لیگ نظرات بسیار صریحی دارم. اول اینکه برای اعلام نظر نهایی تصمیمات و نقطه نظرات مشترک از سوی FIFA و AFC و سازمان بهداشت جهانی برای کل جهان متصور خواهد بود سپس مصوبات ستاد کرونا کشور هم در این زمینه برای ادامه مسابقات و حتی تمرینات لازم الاجراست. در حال حاضر تمام لیگ‌های دنیا تعطیل شده‌اند و هیچ نیازی به تصمیم عجولانه نیست. شاید بتوان کرونا را مهار و مسابقات را دوباره برگزار کرد؛ اگرچه باور این موضوع سخت به نظر می‌رسد.

سعادتمند گفت: نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که در مورد تعیین سرنوشت لیگ با احترام به اهداف و تلاش تمامی باشگاه‌ها و هزینه‌های مرتبط و نگاه هواداران، تنها نمایندگان تیم‌های حاضر در مسابقات می‌توانند و باید تصمیم بگیرند.

او ادامه داد: بر این باورم بهترین تصمیم آن است که ابتدا چند راه‌حل را به عنوان راه‌های احتمالی برطرف کردن این مشکل و معضل در نظر بگیریم و بعد در مجمعی که تنها ۱۶ مدیرعامل تیم‌های لیگ برتری در آن حق رای دارند، در مورد بهترین راه ممکن رای‌گیری شود.

مدیرعامل باشگاه استقلال اظهار کرد: با در نظر گرفتن اینکه فدراسیون فوتبال فعلا رئیس ندارد و اینکه هر تصمیمی که خارج از رای‌گیری مدیران باشگاهی اتخاذ شود سبب ایجاد حرف و حدیث‌های فراوانی خواهد شد، توصیه می‌کنم از رای‌گیری استفاده شود.

سعادتمند با بیان اینکه قهرمانی هیچ تیمی در لیگ ایران مسجل نشده و من از منافع باشگاه استقلال دفاع می‌کنم، گفت: پیش از این هم فرصت بود تا در چنین موردی صحبت کنم اما بر این باورم که بهتر است مسئولان محترم باشگاه‌های حاضر در مسابقات تا زمانی که تکلیف برگزاری ادامه مسابقات، مشخص نشده چه به لحاظ بین‌المللی و چه ملی سکوت کنند و با صحبت‌های غیرضروری و بعضا غیرمسئولانه خود سبب ساز ایجاد آشفتگی در خاطر هواداران تیم‌های دیگر نشوند.

او بیان کرد: به اعتقاد من بهتر است سازمان لیگ یا فدراسیون از باشگاه‌ها و همچنین صاحب نظران فوتبال بخواهند تا نظرات و پیشنهادهای خود در مورد بحران به وجود آمده و راه‌های برطرف کردن آن را آماده و تقدیم کنند تا بتوان به مدل‌های تصمیم‌گیری مشخصی رسید که قابلیت رای‌گیری را داشته باشند.

سعادتمند خاطرنشان کرد: ضمن تبریک فرا رسیدن پنجاهمین سالگرد نخستین قهرمانی استقلال و اولین قهرمانی نماینده‌ای از کشورمان در مسابقات قاره‌ای به هواداران استقلال و خانواده بزرگ فوتبال ایران، بر این باورم که تصمیم‌گیری درمورد موضوعی به این اهمیت، باید دور از سیاست‌های تبلیغاتی و هوادارپسند اتخاذ شود و از مسئولان باشگاه‌های مختلف می‌خواهم که از گفتن سخنان غیرضروری خودداری کنند و ضمن رعایت و الزام به تصمیمات ستاد کرونا براساس منطق و حق قانونی باشگاه‌ها اقدام نمایند. زیبایی فوتبال به بازی‌های هیجان‌انگیز آن و شور هواداران بوده و قهرمانی در آن هم می‌بایست در زمین فوتبال مشخص شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.