جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳

جولان کرونا در ناو "شارل دوگل"

ناو شارل‌دوگل

وزارت دفاع فرانسه اعلام کرد که نتیجه آزمایش کرونا بر روی ۵۰ نفر از خدمه ناوهواپیمابر شارل دوگل مثبت بوده است.

به گزارش قدس آنلاین، وزارت دفاع فرانسه از ابتلای ده‌ها نفر از نظامیان این کشور که در ناوهواپیمابر «شارل دوگل» کار می‌کردند، خبر داد.

وزارت دفاع فرانسه روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۵۰ نفر از خدمه این ناو به بیماری کووید - ۱۹ مبتلا شده‌اند. سه ملوان نیز در راستای اتخاد تدابیر پیش‌گیرانه، این ناو را ترک کرده‌اند.

بنا به گفته وزارت دفاع فرانسه، بعد از آزمایش کرونا بر روی ۶۶ نفر از خدمه ناو پارل دوگول نتیجه آزمایش ۵۰ تن از آن‌ها مثبت شد. دولت فرانسه ۲۴ ساعت بعد از گزارش وجود افراد مشکوک به کرونا دست به انجام آزمایش بر روی خدمه این کشتی زده است.

هنوز مشخص نیست که ویروس کرونا چگونه به این ناوهواپیمابر فرانسوی منتقل شده است؛ چرا که بنا به گفته مقامات فرانسه، ناو شارل دوگول از ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) با خارج در تماس نبوده است.

وزارت دفاع فرانسه چهارشنبه این هفته گفت که احتمال دارد ویروس کرونا به این ناو و خدمه آن سرایت کرده باشد و از این رو، تصمیم دارد مأموریت خود در اقیانوس اطلس را تمام کرده و به اسکله برگردد.

پیش از این نیز در ناو هواپیمابر آمریکایی «یواس‌اس روزولت» مواردی از ابتلا به ویروس کرونا دیده شده و «برت کروزیر» فرمانده این ناو به دلیل افشای این مسئله از سمت خود برکنار شده بود. این ناو هم‌اکنون در سواحل گوام پهلو گرفته و گفته می‌شود حداقل ۲۰۰ نفر از خدمه آن به این ویروس مبتلا شده‌اند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.