یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷

عراق| معرفی کابینه الکاظمی پیش از حلول ماه مبارک رمضان

عراق

یک رسانه عراقی از احتمال معرفی کابینه مصطفی الکاظمی پیش از حلول ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، روزنامه الصباح عراق امروز صبح نوشت: نمایندگان پیشنهاد کردند که «مصطفی الکاظمی» مامور تشکیل دولت جدید عراق٬ کابینه خود را پیش از حلول ماه مبارک رمضان معرفی کند.

این روزنامه ادامه داد که مقابله با پیامدهای ویروس کرونا و کاهش قیمت نفت و نیز بهبود سطح معیشتی شهروندان به اضافه محافظت از امنیت کشور و بازگرداندن اعتبار دولت٬ از جمله مهم‌تررین ماموریت‌های دولت آینده است.

روزنامه مذکور به نقل از یکی از نمایندگان پارلمان عراق خاطرنشان کرد که الکاظمی کابینه خود را پیش از آغاز ماه مبارک رمضان معرفی خواهد کرد و نمایندگان نیز در راستای انجام اقدامات پیشگیرانه در مقابله با شیوع کرونا در یک سالن بزرگ و با رعایت فاصله٬ برای اعطای رای اعتماد به کابینه او تشکیل جلسه خواهند داد.

از سوی دیگر «ریاض محمد» نماینده ائتلاف سائرون روز گذشته اظهار داشت که فراکسیون‌های سیاسی از نامزدی مصطفی الکاظمی استقبال کردند؛ اما تصویب نخست‌وزیری او و اعطای رای اعتماد آنها به دولت وی بستگی به کابینه وزارتی الکاظمی دارد.

نماینده ائتلاف سائرون بااشاره به تایید رسمی الکاظمی از جانب نیروهای سنی و کرد اضافه کرد که اعطای رای اعتماد به مصطفی الکاظمی بستگی به وزرایی دارد که او ضمن کابینه خود به پارلمان معرفی خواهد کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.