دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸

معاون آموزشی وزیر علوم:

زمان پایان نیمسال تحصیلی به دانشگاه‌ها واگذار شد

خاکی صدیق

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: تلاش ما این است که تقویم آموزشی دانشگاهها تغییر نکند، اما دست دانشگاه ها باز است و می توانند زمان پایان نیمسال تحصیلی جاری را مدیریت کنند.

قدس آنلاین: علی خاکی صدیق در گفتگو با خبرنگار مهر درخصوص آخرین وضعیت آموزش مجازی در دانشگاه ها گفت: براساس گزارشی که از حدود ۵۵ موسسه آموزش عالی و دانشگاه سراسری تا ۱۵ فروردین ۹۹ دریافت کرده ایم به طور متوسط بیش از ۹۰ درصد دروس نظری در حال حاضر در فضای مجازی ارائه می شود.

 وضعیت آموزش مجازی دانشگاه های کوچک و جوان

وی درباره وضعیت آموزش مجازی دانشگاه های کوچک نیز گفت: هنوز اطلاعات در مورد آخرین وضعیت آموزش مجازی دانشگاه های کوچک تکمیل نشده است ولی آنها هم درحال تلاش هستند تا زیرساخت های لازم آموزش مجازی را ایجاد کنند.

معاون آموزشی وزارت علوم درباره وضعیت برگزاری کارگاه ها، آزمایشگاه ها و واحدهای عملی نیز خاطرنشان کرد: این واحدها حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد کل واحد دانشگاهی را در بر می گیرند که این ۱۰ تا ۱۵ درصد یا در تابستان برگزار می شود یا به ترم آینده منتقل می شود.

تلاش ما این است که تقویم آموزشی دانشگاه‌ها تغییر نکند

وی درباره تغییر تقویم آموزشی دانشگاه ها گفت: تلاش ما این است که تقویم آموزشی دانشگاه‌ها  تغییر نکند اما در این زمینه دست دانشگاه ها را باز گذاشته ایم، بنابراین آنها می توانند طبق ۲۰ بند پیشنهادی که به آنها ابلاغ شده، زمان برگزاری امتحانات را مقداری جابجا کنند و یا پایان نیمسال آموزشی دانشگاه را بسته به شرایط مدیریت کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.