دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۴

تصویب طرح استخدام 1000 امدادگر داوطلب متخصص در هلال‌احمر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی

رئیس جمعیت هلال احمر از تصویب طرح جذب 1000 امدادگر داوطلب متخصص، در شورای عالی هلال احمر و در مرحله نخست جذب نیروی عملیاتی مورد نیاز پایگاه های این جمعیت خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، کریم همتی گفت: در حال حاضر 1241 نیروی عملیاتی در این جمعیت دارای پست سازمانی پایگاه هستند اما این جمعیت برای تکمیل نیروی کادر پایگاه های خود 4100 نیروی دیگر نیاز دارد.

وی افزود: به منظور تامین و ساماندهی نیروی انسانی و ایجاد انگیزه برای نیروهای داوطلب هلال احمر جهت خدمت در پایگاه های امداد و نجات و همچنین صرفه جویی در منابع، امکانات و تجهیزات فردی و عملیاتی، تربیت نیروی انسانی با دوام و متعهد و تخصصی شدن ارائه خدمات؛ جذب نیروی انسانی مورد نیاز در قالب طرح ساماندهی نیروی انسانی و در چند مرحله انجام خواهد شد.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: در مرحله نخست، 1000 امدادگر داوطلب متخصص پس از انجام مراحل اداری و تصویب در سازمان امور اداری و استخدامی کشور در این جمعیت جذب خواهند شد، براین اساس 778 نیرو در پایگاه امداد و نجات بین شهری (جاده ای)، 90 نیرو در پایگاه های کوهستان، 30 نیرو در پایگاه های ساحلی و 102 نیرو نیز در مراکز پاسخگویی اضطراری 112، جذب می شوند.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی هلال احمر، همتی گفت: یکی از شروط جذب، استفاده از نجاتگران با سابقه فعالیت بیش از 3 سال است که دوره های تخصصی مرتبط را گذرانده و دارای گواهینامه رانندگی پایه 2 باشند. برای استمرار حضور این نیروها در پایگاه ها تعهدنامه محضری دریافت می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.