شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸

سپاه رشت کمک‌های خیران در «طرح مساوات» را ساماندهی می‌کند

سپاه

رشت- فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با اشاره به اینکه کمک‌های جمع‌آوری شده باید به‌سمت کسانی که در این ایام شغل خود را از دست دادند هدایت شود گفت: سپاه رشت کمک‌های خیران در «طرح مساوات» را ساماندهی می‌کند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی سپاه قدس گیلان ، سرهنگ پاسدار جمشید اصحابی در جلسه هماهنگی مساوات و کمک و همدلی به آسیب‌دیدگان بحران کرونا در رشت اظهار داشت: از هفته گذشته بسیاری از گروه‌ها و NGOها اقدامات مختلفی انجام دادند اما قواعدی برای این کمک‌ها وجود نداشت لذا سپاه طرح کمک مومنانه و مساوات را برای تجمیع و توزیع بهتر کمک‌ها به نیازمندان مطرح کرد.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با بیان اینکه دستورالعمل ۶ کمیته در سطح استان گیلان تشکیل شده است بیان کرد: باید ببینیم چه کاری در رشت مفیدتر است و موجب کمک به نیازمندان و آسیب‌دیدگان می‌شود تا از انجام اقدامات بیهوده پرهیز شود و نحوه توزیع کمک بین نیازمندان را مدیریت کنیم.

وی با اشاره به اینکه کمک‌های جمع‌آوری شده باید به‌سمت مشاغل، اصناف و افرادی که در این ایام شغل و درآمد خود را از دست دادند هدایت شود عنوان داشت: اطلاعات بسیج و سپاه نیروهای خود را مشخص کردند تا هر کدام از آنها در محل خود جامعه هدف مدنظر را پیدا کنند.

اصحابی با بیان اینکه بسیج اصناف شاغلان و اصنافی را که آسیب‌دیده از شیوع کرونا هستند را شناسایی می‌کنند ابراز داشت: لیستی کامل از جامعه هدف نیازمند تهیه شده است که نهایتاً گروهی این لیست را پایش می‌کنند و کمک‌ها را به مسجد هر محله می‌سپاریم تا به‌دست افراد برسانند.

وی افزود: قرار شد در شهر رشت در سطح بازار و اصناف و حوزه‌های مختلف عمده کمک‌های افراد به سپاه تحویل داده شود و ما آنها را به‌دست نیازمندان برسانیم و در کمیته توزیع قرار شد تمام کمک‌ها را به مسجد هر محل اختصاص دهیم و هر کدام از نهادهای کمکی نیز می‌توانند نماینده‌ای از طرف خود در مساجد قرار دهند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.