شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴

با عوامل معدوم‌سازی جوجه‌های یک روزه به شدت برخورد خواهد شد

جوجه

به دنبال انتشار فیلم‌هایی از معدوم‌سازی جوجه‌های یک روزه و زنده به گور کردن آن‌ها، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران، گفت: این اقدام غیر انسانی و غیر علمی است و ما به تمام واحدهای تولیدکننده جوجه در تهران اخطار داده‌ایم که اگر اقدام به چنین کاری کنند با آن‌ها به شدت برخورد خواهد شد.

قدس آنلاین: سعید محمودی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه روز گذشته تیم‌های محیط زیست در سراسر استان تهران موضوع معدوم‌سازی جوجه‌های یک روزه را بررسی کردند، اظهار کرد: ما به این نتیجه رسیدیم که این اتفاق در استان تهران رخ نداده است، اما به هرحال ممکن است که واحدهای مختلف تولید جوجه برنامه مشابهی را برای معدوم‌سازی داشته باشند. از این‌رو روز گذشته به جهاد کشاورزی و دامپزشکی استان تهران نامه‌ای فرستادیم و خواستار جلوگیری و برخورد با اینگونه اقدامات شدیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه نامه‌ای برای دادستانی استان تهران و استانداری تنظیم شده است که بتوانیم با ابزار قانونی جلوی این اتفاق را بگیریم، تاکید کرد: معدوم‌سازی جوجه‌های یک روزه اقدامی غیر انسانی،  غیر علمی و مصداق حیوان آزاری است. این جوجه‌ها صاحب روح و جان هستند و زنده به گور کردن آن‌ها هر وجدانی را به درد می‌آورد.

محمودی با تاکید بر اینکه تمام تلاش ما این است که چنین اتفاقی در استان تهران رخ ندهد، گفت: در استان تهران ۹ واحد تولید جوجه داریم که امروز به همه آن‌ها اخطار دادیم که اگر اقدام به روش‌های مشابه برای معدوم‌سازی جوجه‌ها کنند شدیدترین برخوردها را با آن‌ها خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه از سوی دیگر ممکن است که این جوجه‌ها آلوده باشند و دفن آن‌ها به صورت زنده و در نقطه‌ای نامشخص می‌تواند مخاطراتی جدی در پی داشته باشد، اظهار کرد: حتی بر فرض اینکه این جوجه‌ها به هر دلیلی تلف شده بودند و پسماند محسوب می‌شدند، باید برای دفع آن‌ها اصول بهداشتی را رعایت می‌کردند و پیش از دفع از نهادهای ذی‌ربط از جمله محیط زیست مجوز می‌گرفتند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با تاکید بر اینکه از هر جنبه‌ای زنده به گور کردن جوجه‌ها انسانی و علمی نیست، تصریح کرد: سایر واحدهای تولید جوجه بدانند که اگر اقدام به چنین کاری کنند قطعا محیط زیست بر اساس قانون با آن‌ها برخوردی جدی خواهد داشت.

به گزارش ایسنا،  محمدرضا صدیق پور - دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یک روزه - درباره معدوم سازی جوجه‌ها توضیح داده است که در ماه‌های اخیر تولید کنندگان گوشت مرغ شامل پرورش دهندگان مرغ مادر گوشتی و مرغ گوشتی با مشکلات عدیده‌ای روبرو بوده‌اند که عمده‌ترین این مشکلات، کاهش قیمت مرغ زنده و جوجه یک روزه است و این وضعیت ضرر و زیان سنگینی را به تولید کنندگان جوجه یک روزه و گوشت مرغ  کشور وارد کرده است.

انتهای پیام/

نظرات

 • ۱۳۹۹/۰۱/۳۰ - ۱۹:۳۴
  0 0
  اين بي وجدان مسؤل وزارت جهادكشاورزي ميگه اين يك اقدام روتين هست! آقاي رئيسي آيا امروز اخبار ساعت ١٤ رو نديدي؟ مدعي العموم كجاست؟ اگر شيعه حضرت علي(ع) هستي ميفرمايد: " به خدا سوگند اگر همه آنچه در زیر هفت آسمان و زمین است را به من بدهند تا پوست دانه جوی را به ظلم از مورچه ای بگیرم این کار را نکنم."
 • فاطمه ۱۳۹۹/۰۱/۳۰ - ۲۲:۳۳
  0 0
  به نظر تون نمیشد این جوجه ها رو می دادید به چندتا روستا که بی بضاعت بودن بزرگ می کردن از قدیم گفتن دل سیر از گرسنه خبر نداره فقط می تونم بگم متاسفم براتون
 • ۱۳۹۹/۰۲/۰۱ - ۲۱:۵۲
  0 0
  خدا لعنتشون کنه حالا میخایم کرونا نیاد !!! این چه وضعیه چه گناه بزرگیه مگه اونا جون ندارن درد نمیکشند، ایشالا روزی نفس عاملانش تو آی سیو به شماره بیفته تا حال اونارو بفهمند من اگه قاضی بودم به اعدام یا حبس ابد محکومشون میکردم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.