شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۱

معدوم‌ کردن جوجه یک‌ روزه در خراسان رضوی دروغ است

جوجه

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی گفت: این استان هیچ گونه عملیات معدوم‌سازی جوجه یک‌روزه نداشته است و اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر معدوم‌سازی میلیون‌ها قطعه جوجه یک روزه در این استان تکذیب می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، محمدرضا اورانی  افزود: طبق بررسی انجام شده و اعلام انجمن تولیدکنندگان جوجه یک روزه استان موردی از معدوم‌سازی جوجه یک روزه در استان انجام نشده و موارد ذکر شده در فضای مجازی مربوط به سایر استان‌ها بوده است.

وی اضافه کرد: تصمیم اتحادیه انجمن‌های تولید کنندگان جوجه یک روزه کشور بهبود قیمت و رساندن قیمت جوجه یک روزه به قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار کشور یعنی ۲۵ هزار و ۵۰۰ ریال بود چون قیمت جوجه در فروردین ماه امسال به ۹۵ هزار و ۹۰۰ ریال رسیده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی گفت: بر اساس آمار اعلام شده ، میزان جوجه‌ریزی در واحدهای مرغ گوشتی استان طی سال گذشته ۹۱ میلیون و ۶۴۶ هزار و ۱۱۲ قطعه  بوده که این عدد نسبت به سال قبل آن  یعنی سال ۱۳۹۷،   ۷۶ میلیون و ۷۴۳ هزار و ۱۶۰ قطعه بود که به این ترتیب میزان جوجه‌ریزی از افزایش معادل ۴۲.۱۹ درصدی برخوردار بوده است.

اورانی افزود: با توجه به افزایش تولید گوشت مرغ و کاهش مصرف به علت شیوع ویروس کرونا و در جهت حمایت از تولید مرغداران گوشتی توسط شرکت پشتیبانی امور دام استان خرید گوشت مرغ به قیمت کیلویی ۱۲۹ هزار ریال به میزان  چهار هزار و ۸۰۰ تن عقد قراردادشد که تا کنون سه هزار و ۶۰۰ تن آن  تحویل گرفته شده است.

وی ادامه داد: در استان خراسان رضوی تعداد هشت واحد مزرعه مرغ مادر با ظرفیت ۶۵۹ هزار قطعه جوجه یک روزه در سال وجود دارد که حدود ۵۰ درصد نیاز استان را تامین می‌کند و باقی نیاز استان از سایر استان‌های کشور تامین می‌شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت:از اول تا ۲۷ فروردین ماه جاری میزان جوجه‌ریزی انجام شده استان معادل ۶ میلیون و ۲۸۷ هزار و ۹۴۷ قطعه بوده که این عدد در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱.۵ درصد کاهش نشان می‌دهد.

اورانی افزود: با توجه به میزان جوجه‌ریزی انجام شده و حجم مرغ گوشتی خریداری شده برای تامین مرغ گوشتی استان نگرانی وجود ندارد و نیز نیازی به معدوم‌سازی جوجه یک روزه نیست.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.