یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵

استاندار خراسان شمالی:

نیروی انسانی که دلسوز نباشد مانع توسعه استان است

شورای برنامه ریزی

خراسان شمالی- استاندار خراسان شمالی گفت: موانع توسعه استان نبود منابع مالی نیست بلکه نیروی انسانی که دلسوز مردم نباشد مانع توسعه استان است.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، دکتر محمد علی شجاعی در اولین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سالجاری اظهار داشت: عده‌ای در استان برای پیشرفت نسخه‌های محدود می پیچند که این نگاه تعصبی تنها حال چند نفر را خوب می کند و برای خوب کردن حال مردم استان مناسب نیست و موجب رکنق معیشت و سفره های مردم نمی شود.

وی در ادامه سخنان خود بر تعویق این سند جامع جهش تولید استان تاکید کرد و گفت: بارها گفته ام خراسان شمالی برای توسعه نیاز به جهش دارد بنابراین این سند باید با همکاری و همفکری تمامی دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها تا یک ماه آینده تدوین شود و در آن باید شرح وظایف بخش ها، دستگاه ها و شهرستان ها مشخص باشد.

شجاعی تاکید کرد: برای تدوین سند جامع جهش تولید استان باید از تمامی داشته ها استفاده کنیم تا نتیجه آن تامین کالا و اقلام مورد نیازی باشد که امروز از سایر کشورها و استان ها تامین می شود.

وی گفت: جهش یعنی با یک سال کارکرد استان باید تامین اقلام و کالا توسط واحدهای تولیدی داخلی افزایش یابد.

وی با بیان اینکه حرکت در مسیر جهش تولید یعنی کمک به عزت سربلندی و خودکفایی کشور، تصریح کرد: مثبت شدن تراز تجاری تجاری کشور و استان، افزایش سهم استان در درآمد سرانه کشور، ارتقای بهره وری، ایجاد اشتغال، افزایش درآمد و رفاه مردم، بسط عدالت اجتماعی و دونق سفره های مردم به معنای جهش می‌باشد بنابراین در تدوین این سند شعار ننویسید و با توجه بر اسناد بالادستی ملی و استانی این سند باید تهیه و عملیاتی شود.
 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.