یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷

بازدید حاتمی‌کیا از پلتفرم‌‏های پخش آنلاین «خروج» + تیزر

حاتمی کیا

ابراهیم حاتمی کیا کارگردان فیلم سینمایی «خروج» عصر شنبه ۳۰ فروردین از فیلیمو بازدید کرد تا از نزدیک در جریان وضعیت پخش و فروش آنلاین این فیلم با حضور مدیران ارشد دو سرویس فیلیمو و نماوا قرار گیرد.

به گزارش قدس آنلاین، پس از اعلام فروش یک میلیاردی فیلم «خروج» و برآورد ۲۱۱ هزار نفر تماشاگر با احتساب معیارهای سنجش تعداد تماشاگر در شبکه نمایش خانگی یعنی در نظر گرفتن حداقل ۲/۵ نفر به ازای یک بلیط، ابراهیم حاتمی کیا ظهر روز شنبه ۳۰ فروردین ۹۹ در بازدیدی از پلتفرم فیلیمو از نزدیک در جریان روند فروش این فیلم قرار گرفت.در این بازدید طرفین به ادامه این حرکت‏ نو و جریان‌ساز در سینما تاکید کردند و این اقدام را مقدمه راهی دانستند که سینمای جهان مدت‌ها قبل در آن مسیر حرکت کرده است. با توجه به نامعلوم بودن زمان بازگشایی سینما‏ها و ادامه‌دار بودن اکران اینترنتی خروج، طرفین این دیدار طرح سینمای آنلاین را اقدامی درست برای مردم و اهالی سینما دانستند تا هم مردم سرگرم باشند و هم هنر-صنعت سینما به رونق و شکوفایی خود ادامه دهد. همچنین فیلم‌سازان می‌توانند طی این طرح دریچه‌های جدیدی برای نمایش فیلم‌‏هایشان را تجربه کنند تا دیگر مجبور نباشند در صف اکران بیاستند.


در جریان این بازدید با تاکید بر اینکه صنعت سینما به خاطر شیوع ویروس کرونا دوران سکون را پشت سر می‌گذارد و سینمادار و فیلم‌ساز هر دو با هم متضرر هستند، متولیان سینمای آنلاین ادامه این اقدام را نیازمند قانون‏گذاری درست در زمینه کپی رایت و مالکیت معنوی دانستند. امری که باعث می‌شود تا مسیر برای فیلمسازها و صاحبان سرمایه هموار باشد و حقوق مولفان و صاحبان آثار به دلیل نبود کپی رایت تضعیف نگردد و بدین‌ترتیب مابقی اهالی سینما به این طرح اعتماد کنند و چراغ اکران آنلاین روشن بماند.

در پایان این بازدید ابراهیم حاتمی‌کیا روند و نحوه فروش فیلم سینمایی «خروج» را در دو سرویس فیلیمو و نماوا از نزدیک مورد بررسی قرار داد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.