چهارشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۸

کاهش محدودیت‌های قرنطینه در عراق بخاطر ماه رمضان

کرونا عراق

دولت عراق اعلام کرده با در پیش بودن ماه مبارک رمضان، محدودیت‌های قرنطینه در کشور را کاهش خواهد داد و اقدام به بازگشایی برخی مشاغل خواهد کرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از رویترز، دولت عراق اعلام کرد با در پیش داشتن ماه مبارک رمضان اقدام به بازگشایی برخی مشاغل و کاهش محدودیت‌های قرنطینه که از ماه گذشته برای جلوگیری از گسترش کرونا در کشور اعمال شده است، خواهد کرد.

با این وجود، هرگونه تردد در بغداد تنها از ساعت ۶ صبح تا ۷ عصر امکان‌پذیر خواهد بود و آخر هفته‌ها شهر قرنطینه است.

بر اساس مقررات جدید، دفاتر و شرکت‌های دولتی می‌توانند حداکثر از ۲۵ درصد کارمندان خود به صورت حضوری بهره‌مند شوند و برخی از مغازه‌ها و فروشگاه‌ها نیز مجاز به بازگشایی مجدد خواهند بود. مراکز تجاری، پارک‌ها و مساجد که تعداد زیادی از مردم روزانه در آن‌ها جمع می‌شوند و رفت و آمد می‌کنند، همچنان تعطیل باقی خواهند ماند.

کاهش محدودیت‌های قرنطینه در عراق تا ۲۲ ماه می (اواخر ماه رمضان) ادامه خواهد داشت اما پیش‌بینی می‌شود که پس از آن مجددا قوانین سختگیرانه‌ای اعمال شود.

دولت عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد مدارس، مؤسسات آموزشی و دانشگاه‌ها همچنان تعطیل خواهند بود و همه پروازها نیز همچنان در حالت تعلیق باقی خواهند ماند.

دولت عراق از تاریخ ۱۵ مارس اقدام به اعمال قرنطینه در کشور کرده است.

بر اساس آمار وزارت بهداشت عراق تا ۲۰ آوریل، یک‌هزار و ۵۷۴ مورد قطعی ابتلا به کرونا در این کشور به ثبت رسیده است که ۸۲ تن جان خود را از دست داده‌اند و یک‌هزار و ۴۳ نفر نیز به طور کامل بهبودی یافته‌اند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.