چهارشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶

در پی وقوع بارش‌های اخیر صورت گرفت؛

خسارت ۲۲۰ میلیارد ریالی به شبکه توزیع برق خراسان رضوی

شبکه توزیع برق خراسان رضوی

رئیس گروه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: پس از وقوع سیل و قطع برق در بعضی مناطق با برنامه‌ریزی و بسیج نیروها و امکانات در حداقل زمان ممکن با استفاده از روش‌های فنی و عملیاتی از جمله مانور شبکه و تغییر جهت تغذیه خطوط برق ظرف چند ساعت خاموشی های حادث شده ناشی از سیل برطرف شدند.

به گزارش قدس آنلاین، سید مجید اسفراینی با اشاره به اینکه در پی وقوع بارش‌های فروردین ماه و جاری شدن سیلاب در برخی مناطق استان قطعی برق و خساراتی در شبکه توزیع برق استان رخ داد، اظهارکرد: با توجه به اخطاریه‌های هواشناسی همکاران مجموعه ما در آماده باش کامل بودند و تا حد امکان پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته بود.

 وی با بیان اینکه پس از وقوع سیل و قطع برق در بعضی مناطق با برنامه‌ریزی و بسیج نیروها و امکانات در حداقل زمان ممکن خاموشی‌ها با استفاده از روش‌های فنی و عملیاتی از جمله مانور شبکه و تغییر جهت تغذیه خطوط برق ظرف چند ساعت برطرف شد، افزود: به علت مسدود شدن راه و عدم امکان تردد گروه‌های عملیاتی کار با مشکلات بیشتری همراه بود به طوری که همکاران مجبور شدند پیاده و یا با کمک ماشین آلات سنگین راهداری از مسیل‌ها جهت تعمیرات شبکه برق عبور کنند.

اسفراینی ادامه داد: در مناطقی که به علت شدت خسارات و سیل بردگی تاسیسات، ترانسفورماتورها و شبکه‌های توزیع، امکان وصل سریع جریان برق وجود نداشت با استفاده از مولدهای اضطراری موقتاً برق مشترکین تامین شد.

رئیس گروه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی گفت: یکی از اولویت‌های ما در انجام این عملیات سخت و سنگین حفظ جان و سلامتی پرسنل بود که با نظارت و رعایت دستورالعمل های ایمنی خوشبختانه هیچگونه حادثه‌ای نداشتیم.

بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت توزیع  نیروی برق خراسان رضوی، وی تصریح کرد: بررسی‌ها و ارزیابی‌های اولیه نشان می‌دهد متاسفانه در این سیل حدود ۲۲ میلیارد تومان به تاسیسات و شبکه‌های توزیع برق استان خسارت وارد شده که مکاتبات لازم در این خصوص با مقامات استان انجام شده است و امیدواریم بتوانیم با استفاده از اعتبارات عمرانی، تمامی شبکه های آسیب دیده از سیل، بازسازی و مقاوم سازی کامل گردد.

منبع: ایسنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.