شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی:

سومین جشنواره ملی مجسمه های نمکی پایان سال جاری برگزار می شود

مهدیه قمری/

ناصر نبی زاده

در پی لغو برگزاری سومین جشنواره ملی مجسمه‌های نمکی تالاب کجی نمکزار نهبندان به دلیل شیوع ویروس کرونا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی خبری جدید به علاقه‌مندان این جشنواره داد.  

به گزارش قدس آنلاین ناصر نبی زاده به خبرنگار ماگفت: اگر بیماری کرونا تا قبل از پایان سال جاری از بین برود و زندگی مردم به روال سابق بازگردد، سعی داریم این جشنواره را در پایان سال جاری برگزار کنیم.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی  به دلیل ماهیت جشنواره مجسمه های نمکی، نمی توان این جشنواره را به صورت آنلاین برگزار کرد. وی توضیح داد: هنرمندان آثار این جشنواره را در تالاب کجی نمکزار نهبندان با موادی از طبیعت این منطقه  می سازند و به همین دلیل حتی نمی توان از هنرمندان درخواست کرد به صورت آنلاین در این رخداد هنری شرکت کنند.

نبی زاده همچنین توضیح داد: اگر بیماری کرونا در اردیبهشت ماه از بین رفته بود به دلیل کم شدن آب تالاب در این ماه، بازهم امکان برگزاری این جشنواره نبود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به شرکت ۶۱ گروه از ۱۵ استان در سومین جشنواره ملی مجسمه‌های نمکی تالاب کجی نمکزار این استان اشاره کرد و افزود: اگر این علاقمندان قصد حضور در جشنواره مذکور را که احتمالا پایان سال جاری است داشته باشند، بسیار استقبال می کنیم.

نبی زاده متذکر شد: آثاری از هنرمندان خراسان جنوبی، تهران، خراسان رضوی، آذربایجان غربی، کردستان، البرز، خوزستان، لرستان، کرمان، همدان، گیلان، اصفهان، یزد، قم و سمنان دریافت شده بود.

گفتنی است؛ هدف از برگزاری جشنواره ملی مجسمه‌ های نمکی، توسعه مجسمه ‌سازی و هنر محیطی معاصر ایران از طریق فراهم آوردن شرایط بروز، شکوفایی آفرینش‌ های هنری و تامین نگاه زیبایی شناسانه در جامعه، تبادل تجربیات اطلاعات و مهارت‌ ها در زمینه هنر محیطی در میان هنرمندان و حضور و بازدید شهروندان در حین اجرای آثار در خراسان جنوبی است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.