یکشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۳

صدور اطلاعیه سطح نارنجی هواشناسی خراسان رضوی

پیش بینی بارش‌های رگباری توام با رعد و برق در خراسان رضوی

بارندگی

هواشناسی خراسان رضوی با صدور اطلاعیه سطح نارنجی وقوع بارش‌های رگباری با احتمال بروز خسارت را در خراسان رضوی پیش بینی کرده است.

به گزارش قدس آنلاین، اداره کل هواشناسی خراسان رضوی در این اطلاعیه اعلام کرده است: با ادامه بارش‌های رگباری توام با رعدو برق در مناطق مستعد بارش، احتمال بروز خسارت، بارش تگرگ و وقوع صاعقه پیش بینی شده است.
این بارش‌ها از عصر امروز آغاز می‌شود و تا اوایل وقت شنبه آینده ادامه دارد.
این بارش‌ها امروز بیشتر نواحی غربی، در روز دوشنبه بیشتر درگز، کلات، قوچان، جوین، جغتای، خوشاب، نواحی شمالی سبزوار، سرخس، فریمان، داورزن، بردسکن، سبزوار و کوهسرخ و در روز سه شنبه بیشتر نواحی شمالی استان به ویژه شهرستان درگز را فرا می‌گیرد.
بارش‌ها در روز چهارشنبه به صورت پراکنده خواهد بود و مناطق تحت تاثیر سامانه بارشی در روز ۵ شنبه در بیشتر نقاط استان به ویژه درگز، قوچان، نیشابور، سبزوار، جوین، جغتای، داورزن، خوشاب، کاشمر، تربت حیدریه، بینالود، فریمان و بردسکن خواهد بود.
بارش‌های پیش بینی شده به شکل رگبار همراه با رعدو برق در نواحی مستعد بارش تگرگ و وقوع صاعقه، وزش باد شدید، احتمال آبگرفتگی و ایجاد رواناب به ویژه درروزهای دوشنبه و ۵ شنبه به وقوع می‌پیوندد.
توصیه شده است مردم در مدت فعالیت این سامانه بارشی از تردد و توقف حاشیه رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات و مناطق کوهستانی پرهیز کنند.

منبع: صداوسیما

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.