یکشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۵

دانشگاه علوم پزشکی قم: گرما تأثیری در شیوع کرونا ندارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در زمینهٔ پیشگیری و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا باید همچنان هوشیار باشیم و مردم را بی‌تفاوت نکنیم.

به گزارش قدس آنلاین، محمدرضا قدیر امروز در جلسه ستاد پیشگیری و پاسخ به بحران استان قم در سالن جلسات استانداری، اظهار داشت: در زمینهٔ درمان سیر بیماری کرونا، تعداد بیماران بستری نزولی شده است‌.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه در بیمارستان‌های شهید بهشتی و فرقانی هم پذیرش بیماران غیر کرونایی را شروع کرده‌ایم، افزود: یک طبقه از این دو بیمارستان هنوز بیماران کرونایی هستند و عملاً بیمارستانی که به‌صورت کامل در اختیار بیماران کرونایی بوده، بیمارستان کامکار است.

وی بیان کرد: وضعیت درمان با توجه به استراتژی‌های اخذشده و زحمات کادر درمانی و پزشکی پاسخگو بوده ولی به دلیل کم شدن فاصله‌گذاری‌های اجتماعی باید همیشه نگران باشیم.

قدیر با بیان اینکه کم‌شدن فاصله‌گذاری‌های اجتماعی نگران‌کننده است، گفت: خیابان‌ها شلوغ شده و در مراکز فروش و عرضه کالا فاصله‌ها کم شده و عدم رعایت موازین بهداشتی ما را نگران می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه گرما تأثیری در کم‌شدن شیوع بیماری کرونا ندارد، ابراز کرد: استان خوزستان در پیک قرار داشته و برخلاف اجداد ویروس کرونا یعنی سارس که در گرما غیرفعال می‌شدند و پیک‌های آن‌ها در هوای سرد و خشک یعنی پاییز و زمستان بوده در مورد بیماری کرونا به دلیل ناشناخته بودن رفتار این بیماری، غیرقابل پیش‌بینی است.‌

وی با بیان نامعلوم‌بودن زمان پایان ویروس کرونا خاطرنشان کرد: در زمینه پیشگیری و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا باید همچنان هوشیار باشیم و مردم را بی‌تفاوت نکنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.