دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲

وضعیت سفید در برخی شهرها به معنای پایان کرونا در گیلان نیست

استانداری

رشت - استاندار گیلان گفت: اعلام وضعیت سفید در برخی شهرها به منزله پایان یافتن کرونا نیست و در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی امکان بازگشت به وضعیت زرد و قرمز وجود دارد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان، ارسلان زارع پس از جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که به ریاست رییس جمهور بصورت ویدیوکنفرانس برگزار شد، با اشاره به تقسیم مناطق مختلف استان به سه منطقه سفید، زرد و قرمز طبق مقررات وزارت بهداشت افزود: براساس گزارشی که تاکنون از دانشگاه علوم پزشکی دریافت کرده ایم؛ یک سوم از شهرستان‌های استان وضعیت سفید دارند.

وی اظهار کرد: اما از دو سوم دیگر برخی از شهرستان‌های گیلان وضعیت زرد و البته مناطقی هم وضعیت قرمز دارند و همچنان تعداد مراجعه کنندگان به مراکز درمانی و مبتلایان نیازمند به بستری روزانه از شش تا هفت نفر بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه ممکن است در هر روز یک نفر فوتی بیمار کرونایی داشته باشیم، اظهار داشت: به همین سبب مقرر شد دانشگاه علوم پزشکی گیلان تا هفته آینده بررسی های دقیق را قبل از موعد مقرر اجرای تصمیم ستاد ملی که اختیار آن به استان ها داده شده، ارائه کند تا به طور دقیق مشخص شود کدام شهرها یا بخش ها در وضعیت سفید هستند.

وی به موضوع بازگشایی اماکن مذهبی نیز اشاره و تصریح کرد: اماکن مذهبی در بخش ها و شهرستان های با وضعیت سفید بازگشایی و به مردم اطلاع رسانی خواهد شد اما در عین حال باید به فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت موارد بهداشتی، توجهی پیوسته و همیشگی شود.

وی گفت: مقرر شد از نیمه ماه مبارک رمضان اماکن مذهبی در شهرستان های با وضعیت سفید بازگشایی و با رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های وزارت بهداشت و در استان ها دانشگاه علوم پزشکی، اجتماعات مردم در سطح محدود برگزار شود.

 وی گفت: انتظار داریم مردم این موضوع را به منزله پایان یافتن کرونا و یا اتمام بیماری در آن بخش یا شهر و شهرستان تلقی نکنند؛ چراکه در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی، امکان بازگشت به وضعیت زرد یا قرمز وجود دارد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.