دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹

توزیع ۱۲ هزار بسته مواد غذایی در بین نیازمندان توسط اداره اوقاف خراسان رضوی

بسته معیشتی

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: در ماه مبارک رمضان ۷ برنامه شاخص فرهنگی در ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود و در بخش رفاهی ۱۲ هزار بسته مواد غذایی تهیه و در نیمه اول ماه مبارک رمضان در بین نیازمندان توزیع می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت‌الاسلام جمال ایزدی ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهار کرد: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا فعالیت‌های بقاع متبرکه نسبت به سال‌های گذشته متفاوت شد بنابراین تلاش شد تا جایگزین‌های مناسبی را برای عرضه خدمات به مخاطبین در حوزه فرهنگی و رفاهی در نظر گرفته شود.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خرسان رضوی با بیان اینکه برنامه‌های اوقاف در بقاع متبرکه به مناسبت ماه مبارک رمضان در طرح ضیافت الهی در دو بخش خدمات فرهنگی و خدمات رفاهی است، افزود: در زمینه خدمات فرهنگی ۱۱ بقعه شاخص کشوری و ۲۴ بقعه شاخص استانی با ایجاد بسترهایی در فضای مجازی، فعالیت‌های خود را عرضه و اطلاع‌رسانی و امکان زیارت مجازی را برای مخاطبین فراهم می‌کنند.

وی با اشاره به هفت اقدام ارزشمند بقاع متبرکه در زمینه فرهنگی در ایام ماه مبارک رمضان، گفت: مسابقه صدای نور با موضوع تفسیر صوتی استاد قرائتی، نرم افزار مشاوره سبک زندگی اسلامی، تلویزیون اینترنتی «رمضان در خانه است» با موضوع قرائت قرآن، مسابقه فرهنگی و مناجات‌خوانی با حضور کارشناسان مذهبی از جمله اقدامات فرهنگی بقاع متبرکه در ایام ماه مبارک رمضان است.

ایزدی مسابقه «ضیافت الهی» در قالب سخنرانی کوتاهی از اساتید حوزه و دانشگاه و «مسابقه ضیافت الهی در جوار نور الهی» با موضوع قرائت یک صفحه از قرآن کریم توسط قاری برتر شهرستان و تفسیر کوتاه نکات مهم آن جزء از دیگر اقدامات فرهنگی بقاع متبرکه عنوان کرد و افزود: «مسابقه امام زمان(عج) در آینه نهج البلاغه» با موضوع بیانات گوهربار حضرت علی(ع) در نهج البلاغه درباره امام زمان(عج) و طرح «گل‌های بهشتی» که در راستای افزایش جمعیت بیشتر و در پاسخ به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در این خصوص دیده شده است از اقدامات فرهنگی بقاع متبرکه در ایام ماه مبارک رمضان است.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی بیان کرد: این فعالیت‌های فرهنگی که در ماه مبارک رمضان در بقاع متبرکه انجام می‌شود از شبکه‌ها و کانال‌های مختلف و رسانه‌ها در فضای مجازی در حال تبلیغ و ترویج است و برخی از این فعالیت‌ها به‌صورت ملی و کشوری اجرا می‌شود.

وی گفت: این هفت فعالیت فرهنگی به‌همت مراکز افق بقاع متبرکه امامزاده سیدحمزه(ع) کاشمر، امامزادگان یاسر و ناصر علیهما السلام طرقبه شاندیز، امامزاده غیاث الدین محمد(ع) و خواجه اباصلت(ره) مشهد، فضل بن شاذان(ره) و تکیه ابوالفضلی نیشابور، اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک مشهد، موقوفه قرآنی شاندیز و همکاری موسسه آموزش عالی فردوس همراه با جوایز ارزنده و متنوع برگزار می‌شود.

ایزدی با اشاره به خدمات رفاهی مراکز افق بقاع متبرکه عنوان کرد: مهم‌ترین خدمات رفاهی که توسط ادارات اوقاف شهرستان‌ها و بقاع متبرکه در استان انجام می‌شود تهیه و توزیع ۱۲ هزار بسته حمایتی به ارزش ۳۰ میلیارد ریال برای نیازمندان از محل موقوفات منطبق، نذورات مردمی و کمک خیرین است.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی تصریح کرد: این بسته‌ها تا ۱۵ ماه مبارک رمضان، ولادت با سعادت امام حسن مجتبی(ع) در بین نیازمندان توزیع می‌شود.

وی بیان کرد: اصل برنامه قرآنی در قالب‌های مختلف از جمله در قالب قرآن‌خوانی، جزءخوانی، تفسیر و هم در نکات کوتاه قرآنی از جمله صدای نور، مسابقات قرآنی و ارائه محتوای قرآنی در فضای مجازی صورت می‌گیرد.

ایزدی به اقدامات فرهنگی و رفاهی اوقاف قبل از ماه مبارک رمضان در مقابله با ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: در این راستا بسته‌هایی به مناسبت نیمه شعبان میان نیازمندان توزیع شد، علاوه بر آن ۱۵۰۰ پک بهداشتی و حدود ۸۰ هزار عدد ماسک در برخی از پایگاه‌ها و بقاع‌ها تولید و میان نیازمندان توزیع شد.

انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.