دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی:

۷۱ درصد مرگ و میرها در افراد بالای ۶۰ سال است

کرونا

خراسان شمالی- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت:سن ۷۱ درصد از مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹در استان در افراد بالای ۶۰ سال گزارش شده است.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، دکتر سید احمد هاشمی افزود: تا به اکنون ۲۲ فوتی در گروه سنی ۶۰-۶۹ سال، ۱۵ فوتی در گروه سنی ۷۰-۷۹ سال، ۴ فوتی در گروه سنی ۸۰-۸۹ سال و ۴ فوتی در گروه بالای ۹۰ سال در استان به ثبت رسیده است.

وی با با بیان این که تنها ۴ درصد از فوتی ها در استان مربوط به گروه سنی زیر ۳۰ سال است افزود: آمار مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ در سنین صفر تا ۱۰ سال تا کنون ۳ مورد ثبت شده است و در گروه سنی ۱۰-۱۹ سال و ۲۰-۲۹ سال فوتی به ثبت نرسیده است.

وی با بیان این که ۲۵ درصد از فوتی ها در گروه سنی ۳۰- ۵۹ هستند خاطرنشان کرد: در رده سنی۳۰-۳۹ سال یک فوتی، در گروه سنی ۴۰-۴۹ سال ۸ فوتی و در رده سنی ۵۰-۵۹ سال ۱۰ فوتی تا کنون در استان به ثبت رسیده است.

دکتر هاشمی در خصوص پروتکل برخورد با اجساد متوفیان این بیماری عنوان کرد: پروتکل ارائه شده از سوی سازمان بهداشت جهانی در ابتدای شیوع این بیماری مطابق پروتکل تب کریمه کونگو بود.

وی خاطرنشان کرد: ولی پس از مدتی این رویه از سوی سازمان بهداشت جهانی مورد بازنگری قرار گرفت و هم اکنون با رعایت پروتکل های جدید امکان تغسیل و تدفین متوفیان وجود دارد ولی برای برگزاری مراسم هایی همچون تشیع، نماز میت و ... رعایت دستورالعمل های ابلاغی مورد تاکید است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.