چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۱

شاخص کل قیمت در بورس خراسان ۱۷۷ هزار واحد رشد کرد

بورس

مقایسه شاخص کل قیمت سهام در بورس اوراق بهادار استانهای خراسان شمالی و خراسان رضوی در فروردین ماه امسال با اسفندماه سال گذشته نشان می‌دهد که این شاخص به میزان ۱۷۷ هزار و ۱۳۶ واحد رشد کرده است.

به گزارش قدس آنلاین، مدیر بورس اوراق بهادار استان های خراسان رضوی و خراسان شمالی  گفت: شاخص کل قیمت بورس اوراق بهادار این استان‌ها در پایان دوره معاملات طی اسفند ماه پارسال  به ۵۱۲ هزار و ۹۰۱ واحد بود که این شاخص طی فروردین ماه امسال به ۶۹۰ هزار و ۳۷ واحد رسید.

حسین خدادوست افزود: در فروردین ماه امسال ۲ میلیون و ۱۵۵ هزار سهم به ارزش ۲۰ هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار استانهای خراسان رضوی و خراسان شمالی معامله شد.

وی اضافه کرد: متوسط ارزش خرید و فروش هر سهم در ماه گذشته در بورس اوراق بهادار استانهای خراسان شمالی و خراسان رضوی یک میلیارد و ۱۹۶ میلیون و ۴۸۶ هزار ریال بود.

مدیر بورس اوراق بهادار استانهای خراسان رضوی و خراسان شمالی گفت: در این دوره ایستگاه‌های معاملاتی ۵۸ کارگزاری و تعداد شرکتهای استانی درج شده ۱۳ مورد بودند که ارزش بازاری این شرکتها به ۴۶۱ هزار و ۳۴۴ میلیارد ریال رسید.

شاخص قیمت بیانگر سطح عمومی قیمت و سود سهام شرکتهای پذیرفته شده در بورس است.

همچنین در اسفند ماه پارسال ۲ میلیون و ۷۹ هزار سهم به ارزش ۱۷ هزار و ۹۳۴ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار استان‌های خراسان رضوی و خراسان شمالی معامله شد که متوسط ارزش خرید و فروش هر سهم ۹۴۳ میلیارد و ۹۰۵ میلیون ریال بود.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.