شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱

طی سال جاری؛

پنج طرح صنعتی در خراسان شمالی افتتاح می شود

افتتاح طرح صنعتی

خراسان شمالی- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: امسال پنج طرح بزرگ و تاثیرگذار در بخش صنعت استان به بهره‌برداری می‌رسد که با افتتاح آن در راستای اجرای شعار سال، شاهد جهش بالایی در میزان سرمایه‌گذاری پروانه‌های صنعتی استان، تولید و اشتغال مستقیم خواهیم بود.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی، رضا فیروزه اظهار داشت: برای این پنج طرح در مجموع ۱۲ هزار و ۷۸۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و با بهره برداری از آن برای حدود هزار نفر اشتغال ایجاد می شود.

وی خاطرنشان کرد: طرح توسعه مجتمع صنعتی اسفراین، از جمله پروژه های قابل افتتاح در سال جاری است که بر اساس جواز صادر شده، ظرفیت تولید آن ۷۲ هزار تن است و برای حدود ۲۰۰ نفر شغل ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه طبق جواز صادره، میزان سرمایه گذاری این طرح سه هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال اعلام شده، افزود: مجموعه آذین فورج اسفراین هم امسال به بهره برداری خواهد رسید که میزان سرمایه گذاری مندرج در جواز تاسیس مربوطه پنج هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال است و ۵۰۰ نفر را جذب کار خواهد کرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: ظرفیت تولید در این پروژه ها، ۳۰ هزار تن در سال است.

وی خاطرنشان کرد: تولید گرانول ترکیبی بر پایه کربنات کلسیم دیگر طرحی است که به علت شیوع ویروس کرونا، با تاخیر در اجرا روبه رو شده است اما سرمایه گذار، مرحله نخست آنرا امسال به بهره برداری می رساند.

فیروزه گفت: محصولات این واحد تولیدی، گرانول ترکیبی بر پایه کربنات کلسیم و انواع محصولات کاغذی از کربنات کلسیم است و ظرفیت آن تولید ۸۸ هزار تن محصول در سال است که ۳۰ هزار تن انواع محصولات کاغذی را شامل می شود و این طرح برای ۱۱۵ نفر ایجاد اشتغال می کند.

وی اظهار داشت: همچنین بهره برداری از شرکت تولیدی انوع قوطی فلزی کنسروجات و رب و درب آسان باز شو (easy open)، که از اهمیت ویژه ای در حوزه بسته بندی صنایع غذایی است، از طرح های افتتاحی امسال در فاروج است که میزان سرمایه گذاری مندرج در جواز آن هزار و ۷۳۰ میلیارد ریال ذکر شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.