شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۰

مردم طرح فاصله‌گذاری هوشمند را جدی بگیرند

کرونا

مدیر شبکه بهداشت و درمان مه‌ولات با بیان اینکه مردم باید با عمل به توصیه‌های بهداشتی، از حضور در اجتماعات و مراکز شلوغ و پرجمعیت خودداری کنند، گفت: اجرای صحیح طرح فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند، اقدامی مهم و ارزشمند برای جلوگیری از ابتلای افراد به ویروس کروناست و مردم باید این موضوع را جدی بگیرند.

به گزارش قدس آنلاین، مجتبی خلوصی اظهار کرد: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند در راستای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا است و علاوه بر اقشار مختلف مردم، واحدهای صنفی، تولیدی، صنعتی و دستگاه‌های اجرایی نیز باید آن را به دقت اجرا کنند تا شاهد قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا در کشور باشیم.

وی با بیان اینکه اگر طرح فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند رعایت نشود، باید منتظر افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا باشیم، اظهار داشت: تنها راه کنترل و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، ماندن در خانه، استفاده از دستکش و ماسک و خودداری مردم از حضور در مراکز شلوغ و پرجمعیت است.

وی گفت: انتظار می‌رود مردم بیشتر از قبل نسبت به اجرای پروتکل‌های پیشگیری از جمله خارج نشدن از منزل به جز در موارد ضروری و خودداری از حضور در اماکن شلوغ اهتمام داشته باشند چرا که برای مواجه نشدن با موج‌های بعدی ویروس کرونا، هیچ تضمینی نیست.

خلوصی افزود: اثربخش‌تربن راهبرد شکست کرونا، قطع چرخه انتقال این ویروس است و هرچه همه‌گیری این بیماری کمتر باشد، به همان اندازه نیز مدیریت و کنترل آن اصولی‌تر است و این امر کاهش آسیب‌های جسمی و روحی و تبعات اقتصادی و اجتماعی را در پی دارد.

مه‌ولات دارای یک بیمارستان دولتی، چهار پایگاه اورژانس ۱۱۵، ۶ مرکز خدمات جامع سلامت، ۲۴ خانه بهداشت و سه پایگاه بهداشتی است که خدمات مختلف بهداشتی درمانی  به مردم ارایه می‌دهند.

فیض آباد، مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری مه‌ولات در ۲۰۷ کیلومتری مشهد قرار دارد. 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.