یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰

مدیر روابط عمومی پردیس سینمایی ویلاژتوریست:

سینماهای خصوصی در شرایط کرونا فشار بیشتری را تحمل می‌کنند

سینماهای خصوصی

مدیر روابط عمومی پردیس سینمایی ویلاژتوریست گفت: در این شرایط طبیعتا سینماهای خصوصی فشار بیشتری را تحمل می‌کنند؛ به همین دلیل ما انتظار داریم سازمان سینمایی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سینماهای خصوصی حمایت کنند.

به گزارش قدس آنلاین، حامد سمرقندی در خصوص وضعیت سینماها در پی شیوع ویروس کرونا، اظهارکرد: جلوگیری از تجمع مردم در مکان‌های عمومی مختلف، به دلیل شیوع ویروس کرونا، باعث تعطیلی بسیاری از مکان‌های عمومی شده‌است؛ به طوری که مساجد نیز بسته شده و فعالیتی ندارند، سینما نیز به تبع آن‌ها در اولین مراحل تعطیل اعلام شد.

وی ادامه داد: اما انتظار داریم که سازمان سینمایی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سینماها و به ویژه سینماهای خصوصی در شهرستان‌ها حمایت کرده و به آن‌ها کمک کنند. متأسفانه تا کنون ما مجبور به تعدیل بسیاری از نیروهایمان شده‌ایم.

مدیر روابط عمومی پردیس سینمایی ویلاژتوریست بیان کرد: در حال حاضر اعلام کرده‌اند، هر سینماداری که تمایل به بازگشایی سینمای خود دارد، می‌تواند با رعایت پروتکل‌ها و شرایط خاصی فعالیت خود را آغاز کند؛ اما با توجه به شرایط فعلی و مشخص نبودن وضعیت اکران فیلم‌ها به دلیل رواج اکران‌های مجازی و اینترنتی، قطعا سینماها فعالیت خود را آغاز نخواهند کرد.

سمرقندی اضافه کرد: در این شرایط طبیعتاَ سینماهای خصوصی فشار بیشتری را تحمل می‌کنند؛ همچنین بازگشایی سینماها با محدودیت‌های اعلام شده، برای سینماهای خصوصی توجیه اقتصادی ندارد؛ زیرا گاهی هزینه نیروها و خدمات روزانه مانند نظافت، با درآمد حاصل از فروش برابر بوده و گاهی بیشتر از آن نیز خواهدشد؛ بنابراین سینما دچار ضرر و زیان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: به علاوه مردم نیز در این شرایط و با این محدودیت‌ها در سینماها حضور پیدا نخواهند کرد. به نظر من مردم دو دسته هستند، دسته اول افرادی که کرونا را جدی گرفته‌اند و به همین دلیل به مکان‌های عمومی مانند سینما نخواهند آمد و دسته دوم افرادی هستند که کرونا را جدی نگرفته‌اند؛ اما آن‌ها نیز با این شرایط و محدودیت‌ها به سینما نمی‌آیند.

مدیر روابط عمومی پردیس سینمایی ویلاژتوریست افزود: نگرانی من در خصوص افرادی است که کارمند سینما بوده‌اند و شغل آن‌ها فقط مربوط به سینما بوده و مهارت و تخصص آن‌ها در شغل‌های دیگر کارایی خاصی ندارد؛ مانند افرادی که در اتاق فرمان سینما (آپارات) مشغول به کار بوده‌اند و در حال حاضر کار آن‌ها به صورت دیجیتال انجام می‌شود.

منبع: ایسنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.