سه‌شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲

افزایش ۲۰ درصدی تماس با اورژانس اجتماعی خراسان رضوی

اورژانس اجتماعی

معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی گفت: تماس با سامانه ۱۲۳ اورژانس اجتماعی این اداره کل در فروردین ماه امسال ۲۰ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش داشت.

به گزارش قدس آنلاین، غلامحسین حقدادی اظهار کرد: در فروردین ماه امسال ۲۲ هزار تماس تلفنی با این سامانه برقرار شد که تنها ۴۵ درصد تماس‌ها مرتبط با شرح وظایف بهزیستی بود و   از مجموع این تماس‌ها ۱۰ درصد مربوط به ویروس کرونا بود.

وی ادامه داد: همکاران مشاور ما در خط ۱۲۳ به ۷۸ درصد تماس‌ها از طریق ارائه مشاوره پاسخ دادند، ۱۰ درصد تماس‌ها را به سایر ارگانها ارجاع  دادند و ۱۲ درصد تماس‌ها نیز به مبادی درون سازمانی بهزیستی ارجاع داده شد.

 معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی به عناوین قابل بررسی و رسیدگی به اختلافات حاد خانوادگی اشاره و بیان کرد: همسرآزاری، کودک آزاری، سالمندآزاری، اقدام به خودکشی، افکار خودکشی، روابط نامشروع، فرار از منزل، دعواهای حاد خانوادگی و کودکان خیابانی از جمله این موضوعات بودند.

حقدادی افزود: شهروندان می‌توانند در صورت مواجهه با چنین مواردی، وقوع آن را از طریق شماره تلفن ۱۲۳ برای رسیدگی فوری به سامانه اورژانس اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی اطلاع دهند. 

افزون بر ۳۶۰ هزار نفر در استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش حمایتی و خدمات سازمان بهزیستی هستند. 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.