پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵

تاخیر در مراجعه بیماران به بیمارستان کار را مشکل تر می کند

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی

خراسان شمالی- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت:تاخیر در مراجعه بیماران به بیمارستان و مقاومت آن ها کار ما را مشکل تر می کند.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، دکتر سید احمد هاشمی گفت: بیمارانی که با تشخیص پزشک باید راهی بیمارستان شوند، مقاومت نکرده و در اسرع وقت مراجعه کنند، تا بتوانیم درمان نگهدارنده مناسبی را برای آن ها شروع کنیم.

وی اظهار داشت: افرادی که زودتر مراجعه می کنند، وضعیت بهتر و مطلوب تری نسبت به افرادی که دیر مراجعه می کنند، دارند.

وی توضیح داد: در بیشتر مواقع که بیماران خیلی دیر مراجعه می کنند، ما نمی توانیم اقدامات درمانی مناسب و موثری انجام دهیم، بنابراین مراجعه زود هنگام به بیمارستان لازم و ضروری به نظر می رسد.

دکترهاشمی در خصوص نوسانات چند روز گذشته، عنوان کرد: از ۸۵ مورد مثبت طی روزهای گذشته به ۴۹ تا ۵۹ مورد مثبت در روز رسیدیم، این در حالی است که هنوز ۳۰۰ نمونه گرفته شده داریم و آزمایشات آن ها در حال انجام است.

وی با بیان این که روزانه فقط حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ نمونه آزمایش قابل انجام است، خاطرنشان کرد: طی دو سه روز آینده و پس از آماده شدن نتایج آزمایش ها می توان در خصوص چگونگی روند بیماری در استان تصمیم گیری کنیم.

دکتر هاشمی بیان کرد: اگر فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی رعایت نشود، روند رو به افزایش خواهد بود و متاسفانه با افزایش آمار بیماران بدحال مواجه خواهیم شد.

وی تاکید کرد: فاصله گذاری در مکان هایی نظیر نانوایی، شهرداری، بانک ها و ... را جدی بگیرید.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.