چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۹

معاون فرماندار گناباد:

تاثیر مثبت مواد مخدر بر درمان کرونا شایعه است

کرونا

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار گناباد با هشدار نسبت به گسترش شایعات مخرب و منفی تاثیر استعمال مواد مخدر در درمان کرونا گفت: اعتیاد نه تنها موجب مصونیت افراد در برابر بیماریها و به خصوص کرونا نمی شود بلکه آسیب پذیری آنان را افزایش می‌دهد.

به گزارش قدس آنلاین، قاسم علی طالبی روز چهارشنبه در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گناباد افزود: این مساله تصور غلطی است که اعتیاد به مواد مخدر سطح ایمنی فرد را در برابر بیماری کرونا افزایش می دهد و این مواد خانمان سوز نه تنها موجب تقویت سیستم ایمنی بدن نمی شوند بلکه در ابتلای معتادان به بیماریهای مختلف و از جمله ۴۰ مورد سرطان موثرند و شخصی که به مواد مخدر معتاد نیست و دارای سیستم ایمنی قوی تری است کمتر به این بیماریها  مبتلا میشود.

وی اضافه کرد: اگر ویروس کرونا وارد بدن انسان شود ، پیچیده ترین امکانات درمانی هم در برخی موارد ناتوان از درمان آن هستند و تنها باید سیستم ایمنی بدن افزایش یابد و مصرف مواد مخدر بیشتر موجب نقص ایمنی بدن انسان در برابر بیماریها می‌شود.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار گناباد گفت: باید با افزایش اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مناسب سطح آگاهی جامعه را نسبت به آثار زیان بار این مسائل افزایش داد و از گسترش و دامن زدن به این شایعات در جامعه جلوگیری کرد.

طالبی افزود: فضای کرونایی و شیوع بیماری کرونا نباید موجب غفلت ما از مسائل مختلف شود و با افزایش حساسیت و دغدغه مندی مانع از رشد فعالیتهای مخرب و آسیب زا در سطح شهرستان شویم.

وی ضمن تاکید بر حمابت بیشتر از سازمانهای مردم نهاد فعال در زمینه پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر گفت: با توجه به تعطیلی این سازمانها و همچنین باشگاههای ورزشی به دلیل شیوع ویروس کرونا باید از ظرفیت فضای مجازی و محتواهای تبلیغاتی برای افزایش آشنایی مردم و به خصوص جوانان نسبت به آسیبهای اعتیاد به مواد مخدر استفاده کرد.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار گناباد با اشاره به افزایش ۶۸ درصدی کشف انواع مواد مخدر در گناباد طی سال گذشته در مقایسه با سال قبل از آن گفت: با وجودی که بخش عمده این مواد در این شهرستان به مصرف نمی رسد ولی ماموران انتظامی در راستای وظایف خود با عزمی جدی به مقابله با سوداگران مرگ و قاچاقچیان می پردازند و کشور ما شهدای زیادی را در مقابله با ترانزیت مواد مخدر به دیگر کشورها و ممالک اروپایی تقدیم کرده است.

رییس اداره بهزیستی گناباد هم گفت: رواج شایعات و تصورات در خصوص تاثیر اعتیاد بر درمان کرونا یک آسیب جدی است و باید با آگاهی بخشی و اطلاع رسانی مردم را نسبت به تبعات منفی این باور آشنا کرد.

علی آراسته با اشاره به مسائل و مشکلات و دغدغه نسبت به شیوع بیماری کرونا در کمپهای ترک اعتیاد افزود: برای کاهش این معضل طی دو ماه گذشته چهار کمپ در شهرستان گناباد تعطیل و نیمه فعال شدند.

وی ادامه داد: برای کاهش تبعات و آسیبهای شیوع ویروس کرونا ۵۱۰ میلیون ریال بابت خسارت و یارانه به کمپهای ترک اعتیاد، بیماران نیازمند و معتادان درمان یافته  پرداخت شد.

او اضافه کرد:  ۱۱۰ میلیون ریال بسته های بهداشتی نیز توسط اداره بهزیستی تهیه و با اولویت افراد سالمند و در معرض تهدید این بیماری در شهرستان گناباد توزیع شده است.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.