پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲

۶۰ درصد مطالبات زعفران‌کاران خراسان رضوی پرداخت شد

مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی

مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: با پرداخت ۴۰۰ میلیارد ریال در این هفته، ۶۰ درصد مطالبات زعفران‌کاران این استان پرداخت شد.

به گزارش قدس آنلاین، ایرج ناصری‌مقدم افزود: کل طلب زعفرانکاران این استان ۶ هزار و ۳۹۱ میلیارد ریال است که تاکنون سه هزار و ۶۶۵ میلیارد ریال معادل ۶۰ درصد آن پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: بر این اساس دو هزار و ۷۲۵ میلیارد ریال از مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی که زعفران خود را در قالب طرح خرید حمایتی به این سازمان تحویل داده‌اند باقی مانده است که این میزان به مرور پرداخت می‌شود.

 مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی گفت:  ۹ هزار و ۵۰۲ کشاورز  پارسال  زعفران خود را در این قالب به میزان بیش از ۶۸ تن تحویل دادند که تا این لحظه با چهار هزار و ۵۱۳ نفر آنان معادل ۴۷ درصد به طور کامل تصفیه حساب شده است.

از هشت آبان تا ۳۰ آذر ماه پارسال ۶۸ تن و ۸۲۵ کیلو گرم محصول زعفران تولیدی کشاورزان در خراسان رضوی خریداری شد که هم اکنون در چهار انبار ویژه استان نگهداری می‌شود.

در این راستا ۱۸ مرکز خرید حمایتی زعفران در ۱۷ شهرستان خراسان رضوی فعال شد تا محصول کشاورزان این استان را به طور حمایتی خریداری کند.  

خرید حمایتی زعفران در قالب چهار نوع محصول شامل زعفران نگین، شبه‌ نگین، پوشال درجه یک و پوشال معمولی سطح‌ بندی شد که بر این اساس هر کیلوگرم نگین زعفران به قیمت ۱۰۵ میلیون ریال، شبه‌ نگین ۹۵ میلیون ریال،  پوشال درجه یک ۹۰ میلیون ریال و پوشال معمولی ۸۲ میلیون ریال از کشاورزان خریداری شد.

پارسال ۹۰ هزار هکتار از مزارع خراسان رضوی به کشت زعفران اختصاص یافته بود که حجم محصول برداشت شده از این سطح معادل ۳۲۰ تن اعلام شده است.

۱۲۹ هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی خراسان رضوی در حوزه تولید زعفران فعالیت می‌کنند.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.