دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۲

مدیر کل امور عشایر خراسان شمالی:

جاده های پرپیچ و خم یکی از مشکلات آبرسانی به عشایر استان است

آبرسانی با تانکر

خراسان شمالی- مدیر کل امور عشایر خراسان شمالی گفت: مسافت های دور، جاده های پر پیچ و خم و کمبود امکانات و فرسودگی ناوگان آبرسانی کار آبرسانی به عشایر را سخت کرده است.

محمد رضا قلی پور در گفتگو با خبرنگار قدس آنلاین، اظهار داشت: اکنون به ۵ هزار خانوار و ۸۰۰هزار راس دام عشایری با تانکر های آبرسان، آبرسانی می شوند.

وی افزود: با عنایت به نزدیکی و آغاز کوچ عشایر، تأمین آب شرب و دام از مهمترین برنامه های اداره کل امور عشایر خراسان شمالی است.

وی خاطر نشان کرد:آب مورد نیاز دام و عشایر استان با استفاده از ۱۳تانکر آبرسان دولتی، چند دستگاه تراکتور استیجاری در مناطق مختلف عشایری استان خراسان شمالی به خصوص نقاط سخت گذر با مشارکت نزدیک عشایر انجام می شود.

قلی پور تأمین آب مورد استفاده عشایر را از منابع آبی شهرها و روستاهای استان عنوان کرد و گفت: این آب به صورت بهداشتی (کلرزده) و با نظارت اداره بهسازی و امور تولید به دست عشایر می رسد.

وی همچنین یادآور شد: با عنایات و دستور استاندار محترم در جلسه شورای عشایری استان رفع موانع احتمالی آبرسانی به عشایر (تیغ زنی ایل راه ها و تأمین آب)را در اولویت کاری ادارات مرتبط با کوچ عشایر دانست.

قلی پور با بیان اینکه عشایر در طول تاریخ همواره در حفظ و تأمین امنیت مرزها و دفاع از کشور نقش مهم و قابل توجهی داشته‌اند، عنوان کرد: این خانواده‌ها با آداب و رسوم کهن و فرهنگ غنی ایلی و عشیره‌ای و با وجود محدودیت‌های موجود و عدم برخورداری از امکانات مناسب بهداشتی، آموزشی و خدمات رفاهی و با کمترین بار مالی برای کشور به تولید ادامه می دهند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.