سه‌شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴

اخراج پزشک بوشهری از پرواز تهران-بوشهر خبر ساز شد/کادر درمانی در انتظار پاسخ وزارت راه

توقف پروازهای فرودگاه

بوشهر- بیستم اردیبهشت پزشک متخصص بیهوشی بیمارستان یکی از شهرستان‌های استان بوشهر به دلیل آنچه اعتراض به رعایت نکردن فاصله‌گذاری اجتماعی در هواپیما عنوان‌شده از سوی کادر پروازی یک شرکت هواپیمایی از پرواز مسیر تهران - بوشهر اخراج شد که در فضای مجازی و رسانه‌ای استان بوشهر بازتاب داشت.

قدس آنلاین-گروه استان ها: انتشار این خبر باعث بازتاب گسترده آن در فضای مجازی بوشهر و برخی رسانه‌ها و پایگاه‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی و واکنش جامعه پزشکان، بخش سلامت و بهداشت و درمان، مسئولان و مردم این استان شد، طوری که مطالب گلایه و اعتراض‌آمیز و انتقادهای زیادی نسبت به نحوه برخورد این کادر پروازی با این پزشک را در کانال‌های، گروه‌ها و صفحه‌های مجازی خود منتشر و به اشتراک گذاشتند. 

فعالان اجتماعی، جامعه حقوقی و پزشکی و فعالان رسانه‌ای نیز نسبت به این موضوع معترض شده و خواستار رسیدگی به این امر و برخورد با خلبان و کادر پروازی این شرکت هواپیمایی شده‌اند.

ماجرا از زبان پزشک اخراج شده

این پزشک به رسانه‌ها گفت: در ابتدا که سوار هواپیمای پرواز شماره ۵۸۷۲ بیستم اردیبهشت‌ماه جاری یکی از شرکت‌های هواپیمایی مسیر تهران به بوشهر شدم با مشاهده رعایت نشدن فاصله‌گذاری اجتماعی به مهماندار تذکر دادم.

وی افزود: پس‌ازآن وقتی در ردیف دوم نشسته بودم و یک نفر را از ردیف آخر به صندلی کناری‌ام منتقل کردند، محترمانه به مهماندار گفتم چرا فاصله‌گذاری اجتماعی در این پرواز رعایت نمی‌شود بااینکه جای خالی هم وجود دارد؛ اما مهماندار پاسخ داد خانم شما در موضوعی که اطلاعاتی نداری صحبت و اظهارنظر نکنید، جواب دادم متخصص بیهوشی هستم و در این زمینه سواد و اطلاعات لازم رادارم.

این متخصص بیهوشی ادامه داد: پس‌ازاین گفته من مهماندار رفت اما چند دقیقه بعد با سه نفر دیگر از کادر پروازی برگشت و خطاب به من گفتند «برو پایین شما ناقل کرونا هستید! این دستور خلبان است»

وی ادامه داد: در جواب آن‌ها اصرار کردم امشب در بیمارستان محل کارم شیفت هستم و باید خودم را به آنجا برسانم اما آن‌ها تکرار کردند که دستور خلبان است و باید از هواپیما خارج شوی.

از آن‌ها خواستم با رئیس بیمارستان و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر صحبت کنند اما توجهی نکردند.

وی گفت: این در حالی است که در فرودگاه مهرآباد در بدو ورود به سالن فرودگاه تب سنجی از همه مسافران (هرچند روش دقیقی نیست و ممکن است فرد ناقل باشد اما هیچ علامتی نیز نداشته باشد) ازجمله من انجام‌شده بود و کارت پرواز گرفته بودم اما به‌ناچار از هواپیما پیاده شدم.

واکنش رئیس دانشگاه علوم پزشکی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر نیز ابتدا در پیامی اعلام کرد: این پزشک متخصص بیهوشی بیمارستان یکی از شهرستان‌های این استان به جرم اعتراض به رعایت نشدن فاصله‌گذاری اجتماعی مناسب توسط کادر پروازی یک شرکت هواپیمایی از پرواز تهران _بوشهر اخراج شده است.

دکتر سعید کشمیری افزود: خلبان و کادر پروازی این هواپیما به یاد داشته باشند هم‌وطنان ما از مدافعان سلامت مثل یک قهرمان تجلیل می‌کنند.

وی اضافه کرد: ما تا تنبیه این گروه پروازی و این شرکت هواپیمایی ساکت نخواهیم نشست.

کشمیری یادآور شد: این اقدام شرکت هواپیمایی روحیه جامعه پزشکی و سربازان خط مقدم سلامت استان بوشهر را خدشه‌دار کرده و از مسئولان خواستار پیگیری موضوع هستیم.

منتظر پاسخ هستیم

سخنگوی وزارت بهداشت نیز  در حساب توییتری خود نوشت: موضوع اخراج همکار متخصص بیهوشی از پرواز تهران_بوشهر به دستور خلبان و به بهانه ناقل بودن، برای بررسی به دوستان وزارت راه منتقل شد.

وی افزود: اگر این موضوع صحت داشته باشد، خلبان نامتعادل و کادر پرواز خاطی و شرکت هواپیمایی اشاعه دهنده کرونا منتظر عواقب و پیامدهای آن باشند. منتظر می‌مانیم.

دستور پیگیری به بازرسی استانداری داده شد

استاندار بوشهر نیز در همین راستا اعلام کرد: دستور پیگیری این موضوع به بازرسی استانداری داده‌شده است.

عبدالکریم گراوند روز دوشنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا در این استان افزود: این‌گونه رفتارها نه‌تنها با کادر درمان بلکه با هیچ شهروندی مناسب، منطقی و پذیرفتنی نیست.

وی ادامه داد: این بی‌احترامی نسبت به کادر درمان و هر شهروند دیگری پذیرفتنی نیست و حوزه بازرسی این مسئله را بررسی می‌کند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.