سه‌شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳

تعداد قربانیان کرونا در خراسان شمالی ۳ رقمی شد

تست کرونا

خراسان شمالی- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی نسبت به عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی هشدار داد.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، دکتر سید احمد هاشمی گفت: متاسفانه موارد بستری در بیمارستان به دلیل بیماری کووید ۱۹ در استان رو به افزایش است.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم به سمت نزولی شدن آمار مبتلایان پیش برویم، رعایت پروتکل های وزارت بهداشت، همکاری همه جانبه مردم و رعایت فاصله گذاری اجتماعی بخصوص در صنوف ضروری است.

دکتر هاشمی تاکید کرد: تغییر رفتار افراد در سطح جامعه در شرایط شیوع بیماری کووید ۱۹ نگران کننده است و کار ما را مشکل تر می کند.

وی با بیان این که بیماران با حال و شرایط بدتری مراجعه می کنند، تصریح کرد: آمار مراجعه کنندگان در بجنورد نسبت به دیگر شهرستان های استان بالاتر است، اما طی روزهای اخیر بیشتر مراجعه کنندگان از رازوجرگلان و مانه و سملقان هستند که هشدار جدی برای فاصله گذاری اجتماعی را می طلبد.

وی خاطرنشان کرد: به منظور کنترل بیماری، رعایت فاصله گذاری اجتماعی در شهرها و روستاها ضروری است و باید جدی تلقی شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش های انجام شده، تا ظهر ۲۲ اردیبهشت، ۱۳۰۴ نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد آمار فوتی ها نیز به ۱۰۰ نفر افزایش یافت.

دکتر هاشمی در توضیح آمار مبتلایان قطعی این بیماری به تفکیک شهرستان ها نیز اظهار داشت: در شهرستان های بجنورد ۶۱۱ نفر، شیروان ۱۶۶ نفر، فاروج ۸۹ نفر، مانه و سملقان ۱۱۹ نفر، جاجرم ۴۲ نفر، گرمه ۳۲ نفر، راز و جرگلان ۸۲ نفر و اسفراین ۱۶۳ نفر بطور قطعی به بیماری کووید ۱۹ دچار شده اند.️

وی با تقدیر از زحمات کارکنان بهداشتی و درمانی استان خاطرنشان کرد: با کوشش های شبانه روزی انجام پذیرفته تاکنون ۵۵۹ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود و از مراکز درمانی در سطح استان مرخص شده اند.

وی افزود: آزمایش ۱۷۳۵ نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش شده است و هم اکنون ۱۵۵ بیمار مشکوک به ابتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.