شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶

گیلان در ثبت خاطرات مدافعان سلامت پیشتاز شد

علوم

گیلان- مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از جمع آوری بیش از ۴۰ اثر ادبی و دلنوشته کادر درمانی، بهداشتی و اورژانس گیلان برای تهیه کتاب خاطرات مدافعان سلامت گیلان خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی گیلان ،فیروز نصیرزاده ،با اشاره به تلاش مضاعف قهرمانان سلامت خط مقدم مبارزه با کرونا در سه ماه اخیر برای پیشگیری از کرونا، اظهار کرد: مدافعان سلامت در مراکز بهداشتی، درمانی و فوریت های پزشکی در طی سه ماه اخیر در جریان مبارزه با کرونا ویروس، قهرمانانه و ایثارگرانه از جان خود مایه گذاشته و در راستای حفظ سلامت مردم این دیار از هیچ کوششی دریغ نکرده اند.

وی افزود: ضرورت پاسداشت ارزش های جامعه اسلامی و گرامیداشت روحیه ایثار و تلاش، متولیان حوزه سلامت را برآن داشت تا با تاسی از منویات مقام معظم رهبری و پیام قدردانی معظم له از قهرمانان عرصه سلامت، نسبت به وظیفه خطیر ثبت و معرفی الگوهای مثبت و تاثیرگذار این حوزه اقدام کنند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: در پی تاکید ریاست دانشگاه، جمع آوری خاطرات مکتوب قهرمانان مدافع سلامت گیلان در خط مقدم مبارزه با بیماری کووید ۱۹ آغاز و طی یکماه اخیر، حدود ۴۰ خاطره که بیشترین آنها از سوی پرستاران بوده، به دبیرخانه ستاد جمع آوری خاطرات مدافعان سلامت دانشگاه ارسال شد.

نصیرزاده تصریح کرد: جمع آوری تصاویری از تلاشگران حوزه بهداشت و درمان نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته در این مدت بوده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان یادآور شد: علاوه بر تهیه و تولید کتاب خاطرات مدافعان سلامت، به صاحبان سه اثر برتر که از لحاظ محتوا، نگارش و نوع نگرش نگارنده به موضوع مورد تایید تیم داوری باشد، جوایز نفیسی به رسم یادبود اهدا خواهد شد و در فضای مجازی نیز در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

وی در پایان یادآور شد: پس از ماه مبارک رمضان کار مستند شهدای سلامت استان گیلان با مشارکت نهادهای فرهنگی کشور و استان کلید خواهد خورد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.