شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵

مدیرکل آموزش و پرورش:

مدارس چهار شهرستان خراسان شمالی کماکان تعطیل است

مدرسه

خراسان شمالی- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: مدارس شهری و روستایی چهار شهرستان این استان تا اطلاع بعدی همچنان تعطیل خواهد بود.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی آموزش وپرورش خراسان شمالی، عباس سعیدی اظهار داشت: مدارس شهرستان جاجرم، مانه وسملقان، راز و جرگلان و فاروج علت وضعیت شیوع کرونا با تاخیر بازگشایی می شود، اما هنوز درباره زمان گشایش آن تصمیم گیری نشده است.  

وی افزود: مدارس دیگر شهرستان های استان شامل بجنورد، شیروان، اسفراین و گرمه از امروز بر اساس دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش گشایش یافته و فعالیت خود را برای رفع اشکال دانش آموزان آغاز خواهد کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی اظهار داشت: حضور دانش آموزان در مدرسه اجباری نیست و تنها برای رفع اشکال است.  

سعیدی گفت: حضور معلمان در مدارس الزامی است و دانش آموزان پیش دبستانی و استثنایی نیز به دلیل آسیب پذیر بودن در برابر ویروس کرونا اجازه حضور در مدارس را ندارند و همچنین خوابگاه های شبانه روزی فعلاً بازگشایی نخواهند شد.

وی اظهار داشت: دانش آموزان و معلمانی که دچار بیماری‌های زمینه‌ای خاص از جمله مشکلات تنفسی، قلبی و عروقی، دیابت، هموفیلی ، پیوند اعضا، شیمی درمانی، سایر بیماران خاص هستند و خانم های باردار، مجاز به حضور در مدرسه نیستند.

سعیدی با اشاره به اینکه در مدارس دونوبته، شروع شیفت صبح روز اول بازگشایی با مقطع ابتدائی، دوره اول ابتدایی، و با جنسیت دختر است، ادامه داد: در مدارس متوسطه اول دونوبته نیز شروع شیفت صبح با آموزشگاه یک است.

سعیدی با تاکید بر اینکه فعالیت مدارس پس از بازگشایی، به هیچ عنوان همچون روزهای عادی نیست افزود: ممکن است در یک مدرسه، از۲۰ معلم، روزانه سه یا چهار معلم در مدرسه حضور یابند، و البته مدارس باید حتما حضور دانش آموزان را کنترل کرده و  اجازه تجمع ندهند.

وی افزود: حضور دانش آموزان در مدرسه، تنها برای رفع اشکال است بنابراین هر دانش آموز ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در مدرسه خواهد بود و البته اجتماع دانش آموز نخواهیم داشت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.