یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۹

قرنطینه صدها روستا در شمال شرق چین به خاطر کرونا

کرونا ووهان

مقامات محلی چین از اعمال مقررات قرنطینه خانگی در صدها روستای استانی واقع در شمال شرق این کشور پس از گزارش موارد جدیدی از ابتلا به کووید-۱۹ خبر دادند.

به گزارش قدس آنلاین، همچنین بیش از ۱۰۰۰ ساختمان مسکونی در شهر "شولان" واقع در مرکز استان "جیلین" به دنبال گزارش چندین مورد جدید ابتلا در آن‌ها تحت قرنطینه قرار گرفتند.

همچنین بیشتر حمل و نقل‌ها به ۱۲۰۵ روستا و مناطق اطراف آن‌ها به منظور مقابله با شیوع کروناویروس متوقف شده‌ است.

شهردار شولان نیز اعلام کرده که همه اقدامات پیشگیری و کنترل بطور جدی طبق تصمیم گیری دولت مرکزی و الزامات استان‌ها و شهرها از زمان آغاز شیوع کروناویروس در این منطقه اجرا شده‌اند.

به گفته وی تا پیش از هفتم ماه مه هیچ مورد محلیِ ابتلا در این شهر وجود نداشته و با توجه به هم‌مرز بودن این شهر با روسیه احتمالا برخی از شهروندان با سفر به آنجا این ویروس را با خود به شهر آورده‌اند.

از روز جمعه مقامات شهر شولان از ۱۶ مورد تأیید شده در این شهر خبر دادند. به گزارش کمیسیون بهداشت و درمان منطقه، استان جیلین که شهر شولان نیز بخشی از آن است، تاکنون در مجموع ۱۲۱ مورد محلی و ۱۹ مورد مسافر مبتلا به کووید-۱۹ را ثبت کرده است. در اوایل هفته جاری این منطقه "پرخطر" اعلام شده بود.

۴۵۳ نفر دیگر نیز که با کسانی که در شولان مبتلا شده بودند، تماس داشتند در قرنطینه و تحت نظارت پزشکی قرار گرفته‌اند.

یکی از مقامات چینی که در کنترل شیوع کروناویروس در ووهان نقش به سزایی داشته برای کمک به کنترل این ویروس اکنون به جیلین رفته است.

شهردار شولان با بیان اینکه تاکنون ۱۹ هزار و ۲۲۸ تست کرونا از شهروندان این شهر صورت گرفته، اظهار داشت با تمرکز بر جوامع مسکونی و اماکن عمومی کلیدی که محل تأیید موارد جدید ابتلا بوده است، آزمایش اسید نوکلئیک برای کروناویروس از همه شهروندان گرفته خواهد شد.

بنا بر گزارش ان‌بی‌سی نیوز، بیش از ۳۰۰ داوطلب جوان برای کمک به تب‌سنجی شهروندان، حمل و نقل و مشاوره روانشناختی عازم شولان شده‌اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.