دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۸

پس از ۱۴ سال؛

بازگشایی اتاق عمل جراحی ارتوپدی در بیمارستان ثامن الائمه(ع) چناران

اتاق عمل

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چناران از بازگشایی اتاق عمل جراحی ارتوپدی در بیمارستان ثامن الائمه (ع) چناران پس از ۱۴ سال خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر رجب پور اظهار کرد: با پیگیری های مکرر و با همکاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، یک جراح و متخصص ارتوپدی در بیمارستان ثامن الائمه(ع) چناران مستقر و با رفع کمبود وسایل و تجهیزات، اتاق عمل ارتوپدی آماده شده است و عمل های مربوطه هم اکنون در این بیمارستان انجام می شود.

وی افزود: تا قبل از این، بیماران مجبور بودند برای عمل های جراحی ارتوپدی به بیمارستان های مشهد مراجعه کنند که مستلزم وقت و هزینه برای همشهریان بود.

جراح و متخصص ارتوپدی نیز از انجام برخی از عمل های جراحی ارتوپدی با تعرفه دولتی برای اولین بار در شهرستان چناران خبر داد.

دکتر جلیلیان گفت: یکی از این عمل ها برداشتن تومور از ساق پای یک دختر ده ساله بود که سال ها به دلیل وجود این توده رنج می برد و به خاطر هزینه های بالای عمل جراحی، درمان نشده بود که خوشبختانه با انجام موفق این عمل، زندگی معمولی به این دختر بچه بازگشت .

وی ادامه داد: برای اولین بار در چناران اولین عمل جراحی شکستگی ساعد و پلاک گذاری (پلاتین) با موفقیت انجام شد؛ همچنین عمل جراحی پارگی تاندون و عصب دست در اولین فرصت (با توجه به اینکه در پیوند دست، زمان بسیار اهمیت دارد) و در یک عمل جراحی طولانی به نحو احسن و با موفقیت انجام شد.

دکتر جلیلیان افزود: هم اکنون عمل های مربوط به عصب دست که باعث خواب رفتگی و مورمور شدن دست می شود نیز در بیمارستان ثامن الائمه (ع) چناران انجام می شود.

منبع: صداوسیما

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.