دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹

۱۱ هزار سبد کالا بین آسیب دیدگان کرونا در گناباد توزیع شد

گناباد

فرماندار گناباد از توزیع ۱۱ هزار و ۶۵۳ سبد کالا و مواد غذایی به ارزش ۲۱ میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال طی دو ماه گذشته بین آسیب دیدگان کرونا در این شهرستان خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین ، حامد قربانی در جلسه کمیسیون پیشگیری و مقابله با کرونا در گناباد افزود: ۳۸ هزار پرس افطاری و سحری هم از ابتدای ماه مبارک رمضان با هماهنگی قرارگاه مواسات و همدلی و مشارکت خیران بین نیازمندان و آسیب دیدگان کرونا در این شهرستان توزیع گردید. 

وی ادامه داد: نمی توان توسعه فرهنگی و اجتماعی را به واسطه شیوع بیماری کرونا متوقف کرد بلکه بایستی رعایت موارد پیشگیرانه و مقابله با این بیماری به فرهنگ مردم و خانواده ها تبدیل شود.

فرماندار گناباد گفت: همه خانواده ها نسبت به آموزش فرزندانشان در این ارتباط مسوول هستند. 

قربانی افزود: برخی از صنوف به دلیل شیوع کرونا همچنان تعطیل و نیازمند حمایت بیشتر هستند و بایستی با برنامه ریزی مناسب و در راستای سیاستهای دولت و با توزیع سبد کالا مورد حمایت قرار بگیرند.

وی ضمن تاکید بر بهره گیری بیشتر از ظرفیت خیرین و مردم نوع دوست برای کمک به آسیب دیدگان کرونا ادامه داد: این کمکها باید به گونه ای انجام شود که شان و منزلت اجتماعی افراد حفظ شود.

فرماندار گناباد گفت: فعالیت جمعه بازار گناباد که به دنبال شیوع کرونا متوقف شده بود از این هفته با ظرفیت حداکثر ۵۰ غرفه و با نیروهای بومی و رعایت پروتکلهای بهداشتی از سر گرفته می شود.

قربانی افزود: مکانهای عرضه بازیهای رایانه ای (گیم نتها) هم با رعایت موازین پیشگیرانه بازگشایی شوند و بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت بر فعالیت آنها نظارت داشته باشند.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ اعلام کرد: تاکنون ۱۲۰ هزار و ۱۹۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۵۱ تن  در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶ هزار و ۹۸۸ تن رسید.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.