دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۸

مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی:

تهیه واکسن دام نیازمند تخصیص ارز است

دامپزشکی

مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی با بیان اینکه در چند ماه اخیر ارزی برای تهیه واکسن و تامین نهاده‌های دامی تخصیص نیافته است ، گفت: تهیه این اقلام نیازمند تخصیص ارز مورد نیاز است.

به گزارش قدس آنلاین، احمد شریعتی در جلسه معرفی رییس جدید شبکه دامپزشکی رشتخوار افزود: سهم دامپزشکی استان خراسان رضوی از اعتبارات تملک دارایی‌ها و سرمایه‌ای در سال گذشته ۳۹ درصد بود و در چند ماه اخیر نیز در این سازمان هیچگونه ارزی برای تهیه واکسن و نهادهای دامی تخصیص داده نشده است.
وی ادامه داد: شبکه دامپزشکی از جمله سازمان‌هایی است که در برنامه کاری خود تنوع بسیار دارد و در کنار مباحث مربوط به حوزه دام مسایلی مانند سلامت، آموزش و تحقیقات را در دستور کار دارد و این امر باعث شده است دامپزشکی در جایگاه ویژه قرار گیرد.

مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: بیماری کرونا یکی از ۷۰۰ نوع بیماری مشترک بین دام و انسان است و باید در حوزه دامپزشکی و بیماری‌های مشترک بین دام و انسان مراقبت‌ها و پیشگیری‌های لازم صورت گیرد زیرا  به محض شیوع یک بیماری مشترک، ضرر و زیان بسیار بوجود می‌آید که باید با اتخاذ راهکار درست و اصولی از آن جلوگیری کرد.

فرماندار رشتخوار  نیز گفت: ۸۵  درصد جمعیت مردم این شهرستان در روستاها ساکن هستند و زندگی مردم این منطقه با دامداری عجین شده است و کشاورزی و دامداری دو مقوله وابسته برای مردم این خطه محسوب می‌شود.
خالقداد عرب افزود: از ابتدای سال جاری حدود ۳۰۰ میلیمتر بارندگی در رشتخوار ثبت شده و هم اکنون مراتع و مزارع این شهرستان در بهترین وضعیت ممکن قرار دارد و چرای دام ها نیز به راحتی انجام می‌‍پذیرد.

در این مراسم دکتر حسن صادقی به عنوان سرپرست جدید شبکه دامپزشکی رشتخوار معرفی و از خدمات ۲ ساله دکتر حسین اکبری نسب رییس سابق دامپزشکی این شهرستان قدردانی شد.
رشتخوار بیش‌از ۳۰۰ هزار راس دام سبک و سنگین دارد و سالیانه بیش از ۳۵۰ هزار تن محصول دامی در این شهرستان تولید و روانه بازار می‌شود.

رشتخوار با ۶۵ هزار نفر جمعیت در ۲۰۹ کیلومتری مشهد واقع است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.