چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۹

معاون سیاسی استاندار:

نماز عید فطر در به صورت پراکنده در مساجد محلات برگزار می شود

شورای زکات

خراسان شمالی- معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی گفت: امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا نماز عید سعید فطر به صورت پراکنده در مساجد محلات برگزار می شود.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، ولی الله حیاتی در نشست دبیرخانه شورای زکات استان، اظهار داشت: هدف از برگزاری نماز عید فطر در مساجد محلات به ویژه در فضای باز جلوگیری از تجمع مردم است.

حیاتی تاکید کرد: در برگزاری مراسم شب های قدر حتی یک مورد نقض پروتکل های بهداشتی گزارش نشد و در برگزاری نماز عید فطر نیز این پروتکل ها باید رعایت شود و افراد با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، به همراه داشتن وسایل شخصی مانند مهر و سجاده و تجهیز به ماسک و دستکش این فریضه الهی را به جا بیاورند.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی اشاره داشت: امسال زکات فطریه توسط دبیرخانه شورای زکات استان جمع آوری می شود و در نهایت به نسبت بین دستگاه های مربوط به زکات توزیع می شود.

وی تاکید کرد: پروتکل های بهداشتی باید در فرآیند جمع آوری زکات فطریه رعایت شود و همچنین با توجه به شرایط موجود کمیته امداد استان برای پرداخت الکترونیکی فطریه باید سازوکاری در نظر بگیرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.