پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳

رییس اتاق بازرگانی خراسان شمالی خبر داد:

خراسان شمالی آمادگی صادرات «محصولات بهداشتی» به کشورهای آسیایی و اروپایی را دارد

محصولات بهداشتی

خراسان شمالی- رییس اتاق بازرگانی خراسان شمالی از آمادگی خراسان شمالی برای صادرات اقلام بهداشتی از جمله ماسک و محلول های ضدعفونی مازاد مصرف استان به کشورهای ترکیه، آلمان و آفریقای جنوبی به منظور مقابله با ویروس کرونا خبرداد.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی خراسان شمالی، سعید پورآبادی در ویدئو کنفرانسی که با روسای انجمن صنعتگران و بازرگانان کشورهای آلمان، ترکیه و آفریقای جنوبی برگزار شد، اظهار داشت: این استان در پیشگیری از ویروس کرونا در تولید محصولات و اقلام بهداشتی جزو استان های پیشتاز در سطح کشور شناخته شده که توانسته در مدتی کوتاه اقدام به راه اندازی کارخانجات تولید الکل، محلول و ماسک کند.

وی در ادامه افزود: برای سهولت در برقراری ارتباطات و مبادلات تجاری و اطمینان بخشی انجام معاملات، اتاق بازرگانی خراسان شمالی آمادگی راه اندازی دفاتر توسعه تجارت خارجی در کشورهای آلمان، ترکیه و آفریقای جنوبی دارد.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی دراین ویدئو کنفرانس به پتانسیل ها و توانمندی های بالقوه استان خراسان شمالی برای تولید محصولات مشترک و محصولات تولیدی آن کشورها برای حضور در بازارهای آسیای شرقی و میانه اشاره کرد که با استقبال روسای انجمن ترکیه، آلمان و آفریقای جنوبی مواجه شد.

پورآبادی افزود: دراین ویدئوکنفرانس هر سه کشور آمادگی خود را برای سفر به استان خراسان شمالی در دروان پساکرونا برای گسترش روابط و مبادلات تجاری اعلام کردند و تاکید داشتند استان خراسان شمالی استانی بکر و با پتانسیل های فراوان در حوزه تجارت، صنایع و معادن برای مبادلات تجاری است.

وی گفت: هر سه کشور آمادگی تامین کالاها و ماشین آلات مورد نیاز ایران در مقابله با تحریم های ظالمانه آمریکا که باعث شده واردات به ایران به سختی انجام شود اعلام کردند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.