یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳

نماز عید فطر در خراسان رضوی اقامه شد

نماز عید فطر

صبح امروز یکشنبه نماز عید سعیدفطر در بیش از هزار و ۵۰۰ مسجد خراسان رضوی برگزار شد.

پس از یک ماه بندگی در ماه مبارک رمضان،  امروز یکشنبه مصادف با روز اول شوال ۱۴۴۱ هجری شمسی در مساجد و اماکن اختصاص یافته به برگزاری مراسم مذهبی، نماز عید فطر با حضور مومنان و نمازگزاران برگزار گردید.

به گزارش قدس آنلاین،  علاوه بر اقامه نماز در مکانهای غیرمسقف از پیش تعیین شده در مشهد، در مساجد نیز مردم با مفروش کردن خیابانهای اطراف مساجد نماز را اقامه کردند.

بر اساس اعلام مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان رضوی از میان چهار هزار و ۵۰۰ مسجد فعال استان، مساجدی که نماز عید فطر در آنها برگزار گردید ملزم به رعایت دستورهای لازم برای مقابله با شیوع ویروس کرونا بودند و فضای لازم برای برگزاری نماز با این شیوه در آنان مهیا شده بود و این مساجد از ساعت ۶ صبح آماده برگزاری نماز بودند و  از مردم تقاضا شده بود ماسک، سجاده و مهر شخصی به همراه داشته باشند.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار مشهد نیز در خصوص برگزاری نماز در این شهرستان گفت: برابر اعلام ستاد استانی مقابله با کرونا ۴۰۰ مسجد و ۲۵ نقطه در سطح شهر مشهد که پیش از این برای برگزاری مراسم شبهای قدر مورد استفاده قرار گرفته بودند امروز یکشنبه میزبان نمازگزاران عید سعید فطر بودند.

احمد ریواده افزود: انتخاب و آماده‌سازی این مساجد و اماکن، همراه با رعایت پروتکلهای بهداشتی و مسائل ترافیکی بود تا از ازدحام جمعیت و مسائل ناشی از همه گیری کرونا جلوگیری شود.

وی ادامه داد: همچنین نماز عید در روستاهای این شهرستان نیز با رعایت دستورالعملهای بهداشتی و با نظارت خانه های بهداشت و دهیاران برگزار شد.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.