سه‌شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری:

ابر چالش مدیریتی باعث شده است غیزانیه و غیزانیه‌ها در رنج بیفتند

آیت الله کعبی

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: اغلب مشکلاتی که در خوزستان به ابرچالش تبدیل می‌شوند، ناشی از سوءمدیریت در این استان است.

قدس آنلاین: آیت‌الله عباس کعبی در گفت‌وگو با  مهر در خصوص مشکل آبرسانی به بخش غیزانیه اهواز که منجر به اعتراض مردم شده است، اظهار کرد: مشکل نبود آب در بخش غیزانیه و دردمندی مردم این بخش، دل هر انسان با انصاف و غیرتمندی را جریحه‌دار می‌کند و به درد می‌آورد.

وی افزود: وجود ۳۰۰ چاه نفت، عبور جاده ترانزیتی استان‌های فارس، بوشهر، هرمزگان، کهکیلویه و بویراحمد و اصفهان، زمین‌های مستعد برای کشاورزی و بسترهای رشد صنعتی بخشِ غیزانیه همه این موارد این بخش را به منطقه‌ای مهم تبدیل کرده است بر همین اساس غیزانیه باید به بخش توسعه‌یافته‌ای تبدیل می‌شد.

آیت‌الله کعبی با اشاره به اینکه باید غیزانیه را مسئولان دریابند، تاکید کرد: متأسفانه باید بگوییم ابر چالشِ مشکلات حاد خوزستان، ابر چالش مدیریتی است که باعث شده است غیزانیه و غیزانیه ‌ها در رنج بیافتند و از اینکه بعد از اتفاقات پیش آمده، رئیس‌جمهور به مسئله ورود پیدا می‌کنند و قول می‌دهند ظرف دو هفته مشکل آب تأمین بشود خدا را سپاس می‌گذاریم منتهی به شکلِ ریشه‌ای بسترهای لازم برای توسعه همه‌جانبه استان خوزستان و رفع فقر و محرومیت باید فراهم شود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: نگاه فرصت محور و استفاده از همه ظرفیت‌های استان خوزستان و تبدیل مسائل امنیتی به مسائل اجتماعی و حل مسائل اجتماعی به شکل معقول، راه چاره است. اینکه ما مسائل اجتماعی را در اثر بی‌تدبیری یا بی‌توجهی یا سهل‌انگاری زمینه نشان بدیم و کار نکنیم تا تبدیل شوند به مسائل امنیتی، واقعاً این مشکل بغرنجی است که باید حل شود

آیت‌الله کعبی همچنین تاکید کرد: من به نظرم مسئولینی که کم کاری کردند، بی‌تدبیری کردند، مسئولینی که در واقع وظیفه‌شان را به موقع انجام ندادند باید نسبت به این مسئله پاسخگو باشند و نظام هم برای استیفای حقوق عامه مردم ورود جدی تری بکند در مورد این مسئله و مسائل مشابه تا ما شاهد اتفاقات دیگر در قسمت‌های دیگر نباشیم.

وی عنوان کرد: ما از گذشته مسائل غیزانیه را دنبال کردیم. غیزانیه در سال ۹۵ تبدیل به بخش شد و اعتبارات از نفت داده شد و پیمانکار مشخص شد و پیمانکار مشخص شده بود. متأسفانه نظارت بر پروژه خوب نبود و کار به اعتراض مردم انجامید.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.