سه‌شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲

آبفای خوزستان عذرخواهی کرد

پروژه آبرسانی به غیزانیه به دلیل عدم تأمین اعتبار، نبود مواد اولیه و معارضین، بارها متوقف شده است

غیزانیه

شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان با صدور اطلاعیه ای در خصوص مشکل آب شرب بخش غیزانیه از توابع شهرستان اهواز توضیحاتی ارایه داد.

قدس آنلاین: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

"به دنبال مشکلات بوجود آمده در زمینه آبرسانی برای ساکنین عزیز بخش غیزانیه از توابع شهرستان اهواز ضمن عذرخواهی بابت این موضوع موارد ذیل به اطلاع افکار عمومی می رسد:

بخش غیزانیه شامل دو دهستان غیزانیه و مشرحات در حاشیه شهرستان اهواز قرار دارد.

این دهستان به دلیل جغرافیای آن سال‌ها است با مشکل کمبود آب شرب در همه بخش‌های شرب، دامداری و کشاورزی مواجه است و اگرچه پروژه آبرسانی موسوم به ۹۱ روستای مسیر اهواز، ماهشهر و رامهرمز در سال ۸۶ به بهره برداری رسید اما پروژه مذکور کفاف آب مورد نیاز منطقه را نمی‌دهد.

با توجه به این مشکلات با پیگیری‌های استاندار محترم خوزستان جناب آقای دکتر شریعتی پروژه آبرسانی به دو دهستان غیزانیه و مشرحات شامل اصلاح و بازسازی تأسیسات آبرسانی شهید الماسی و اجرای خط انتقال و شبکه توزیع آب شرب از سال‌های گذشته توسط شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان و با مشارکت شرکت های زیرمجموعه وزارت نفت در استان و سازمان آب و برق خوزستان برای تأمین اعتبار موردنیاز، آغاز اما به دلیل عدم تأمین اعتبارات لازم، عدم وجود مواد اولیه تولید لوله و معارضین شامل کشاورزان و سازمان‌های دولتی دیگر بارها متوقف شد.

با این حال از سال ۹۸ اجرای این پروژه پس از وقفه طولانی مجدد آغاز شد و هم اکنون در مراحل پایانی احداث فاز اول قرار دارد و به زودی به بهره برداری خواهد رسید و مشکل اساسی تأمین آب شرب منطقه را رفع خواهد کرد.

گفتنی است به دلیل عدم وجود منابع آب سطحی در منطقه، روستاییان بخش غیزانیه در دوره تابستان با مشکل تأمین آب شرب برای دام‌ها و باغات کوچک مواجه می‌شوند لذا خواستار تأمین آب برای همه مصارف به ویژه دام‌های خود (که البته بخش عمده امرار معاش ساکنین را تشکیل می دهد) توسط شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان می‌شوند.

در حال حاضر راهکار فوری و کوتاه مدت برای تامین آب شرب اهالی منطقه آبرسانی به وسیله تانکرهای سیار است و این موضوع تا حد زیادی تنش‌های منطقه را کاهش خواهد داد.

لازم به ذکر است طی یک هفته اخیر و به تازگی شرکت آب و فاضلاب روستایی با شرکت آبفا استان یکپارچه شده لذا با توجه به ماموریت جدید توسعه خدمات رسانی آبفا استان به روستاها این شرکت تمام تلاش خود را برای تامین آب بخش غیزانیه با اولویت شرب و رفع نواقص موجود به کار خواهد بست."

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.