سه‌شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰

افتتاح اولین آکادمی فوتبال خراسان رضوی در آینده نزدیک/ نگاه آکادمی فوتبال درآمدزایی نیست

مدرسه فوتبال

دبیر هیات فوتبال خراسان رضوی از افتتاح اولین آکادمی فوتبال استان در روزهای آینده خبر داد و تاکید کرد که هیات فوتبال خراسان رضوی نگاه درآمدزایی به این آکادمی نخواهد داشت.

به گزارش قدس آنلاین، محسن حیدری با تاکید بر اینکه تلاش برای توسعه کمی و کیفی فوتبال و فوتسال پایه از مهمترین برنامه‌های هیات فوتبال استان است، اظهار کرد: برهمین اساس تلاش‌های مختلفی برای اجرای برنامه‌های به‌روز و همچنین آینده‌نگرانه برای رسیدن به این مهم در ماه‌های اخیر انجام داده‌ایم.

دبیر هیات فوتبال خراسان رضوی با بیان اینکه یکی از مهمترین اقدامات و تلاش‌ها، راه‌اندازی آکادمی فوتبال استان بوده است، گفت: این آکادمی بر اساس مصوبه واحد صدور مجوزهای حرفه‌ای فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران به هیات‌های فوتبال استانی ابلاغ شده است.

وی مهمترین هدف آکادمی فوتبال را تلاش برای ارتقاء فضای آموزشی حاکم بر فوتبال پایه استان دانست و خاطرنشان کرد: اصلی‌ترین حوزه فعالیت کمیته را معطوف به مناطق کم‌برخوردار شهر مشهد و همچنین استان خراسان رضوی خواهیم نمود.

حیدری افزود: استعدادپروری در آکادمی فوتبال استان از سنین ۶ تا ۱۴ سالگی خواهد بود و در حال حاضر برنامه‌ای برای تیم‌داری هیات‌های فوتبال استان‌ها در این طرح دیده نشده است.

دبیر هیات فوتبال خراسان رضوی با اشاره به اینکه آکادمی فوتبال استان باید به‌عنوان یک الگو در بحث مدیریت، آموزش و بازده به مدارس فوتبال و باشگاه‌های فوتبال پایه استان معرفی شود، گفت: از مربیان و پیشکسوتان به‌نام و متخصص استان به‌عنوان نیروهای اصلی این مرکز در جهت پیشبرد اهداف آن استفاده خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: نگاه آکادمی فوتبال درآمدزایی نیست اما برنامه‌های مربوط به آن باید به نحوی پیش برود که هزینه‌های جاری خود را تامین کند و این کار مشکلی است چراکه ما همچنان بر ادامه طرح‌های استعدادیابی رایگان هیات فوتبال استان که چند مرحله آن در مناطق کم برخوردار اجرا شد تاکید داریم.

حیدری افزود: اعتقاد ما این است که بخش قابل ملاحظه‌ای از انرژی استعدادیابی و استعدادپروری باید به این مناطق اختصاص یابد؛ چراکه وضعیت اقتصادی و همچنین اجتماعی موجود در مناطق یادشده، باعث می‌شود تا بسیاری از بچه‌های با استعداد این مناطق دیده نشوند.

وی با تاکید بر اینکه آموزش و استعدادپروری در آکادمی فوتبال استان بصورت رایگان و مختص استعدادهای واقعی است که در خلال برنامه‌های هیات فوتبال استان کشف می‌شوند، اظهارکرد: ۶ منطقه استعدادیابی در سرتاسر استان به همراه سه مرکز استعدادیابی در نقاط مختلف شهر مشهد، که فعالیت آن‌ها به صورت مدارس فوتبال است، وظیفه کشف استعداها را برعهده خواهند داشت.

دبیر هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: بازیکنان آینده‌نگر در هرکدام از این مناطق تحت پوشش آکادمی قرار می‌گیرند تا در یک برنامه میان مدت و بلندمدت در مسیر رشد استاندارد به‌سوی شکوفایی هدایت شوند.

وی با بیان اینکه برنامه ما در گام‌های اول و به منظور واقعی‌تر کردن اهداف و همچنین منطقی‌تر بودن مسیر راه، برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت مناطق مدنظر در سرتاسر استان است، افزود: برنامه‌ریزی‌های اولیه این موضوع در سال گذشته انجام شده و گام اول آن نیز اجرا شد.

حیدری خاطرنشان کرد: با آسیب‌شناسی انجام شده و رفع ایرادات این مناطق در سال جدید، امیدواریم تا در آینده بسیار نزدیک تحقق بخش اصلی برنامه استعدادیابی که تعریف چهارچوب و نظام است را شاهد باشیم.

منبع: فارس

انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.